المپیک پکن به مکانی دیگر منتقل شود

تهران- ایرنا - جمعی از قانون‌گذاران آمریکایی از رئیس کمیته بین‌المللی المپیک درخواست کردند بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن را به تأخیر انداخته و آن را به شهر دیگری منتقل کند.

به گزارش روز شنبه ایرنا، خبرگزاری رویترز امروز نوشت که گروهی از اعضای دو حزب اصلی کنگره دیروز (۱ مرداد) از توماس باخ خواستند تا بازیهای المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن را به تأخیر انداخته و این رویداد را به مکان دیگری منتقل کند مگر آنکه چین به «نسل‌کشی مداوم اویغورها و دیگر گروه‌های اقلیت مسلمان» پایان دهد.

در نامه سناتور دموکرات جف مرکلی و نماینده دموکرات جیم مک گاورن، سناتور جمهوری‌خواه مارکو روبیو و نماینده جمهوری‌خواه کریس اسمیت آمده است که هیچ‌گونه بازی‌های المپیک در کشوری که «دولت آن دست به نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت می زند» برگزار نشود.

این اعضای کنگره گفتند که کمیته مذکور توانایی به تعویق انداختن بازیهای المپیک را دارد، چرا که بازیهای المپیک تابستانی ۲۰۲۰ ژاپن به دلیل بیماری همه‌گیری کرونا چهار ماه پس از زمان از پیش تعیین شده افتتاحیه برگزار شد.

چین اتهامات کشورهای غربی را انکار کرده و گفته که مراکز آموزش حرفه‌ای را برای مقابله با افراط گرایی مذهبی در سین کیانگ ایجاد کرده است.

دولت جو بایدن اعلام کرده که قصد ندارد ورزشکاران آمریکایی را از حضور در بازی‌های پکن منع کند، اما گفته که در مورد یک رویکرد مشترک با متحدانش رایزنی خواهد کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha