۴۲ هزار ورزشکار خراسان رضوی زیرپوشش خدمات بیمه‌ قرار دارند

مشهد- ایرنا- مسوول کمیته خدمات درمانی هیات پزشکی ورزشی خراسان رضوی گفت: تاکنون ۴۲ هزار و ۳۷۹ نفر از ورزشکاران این استان زیرپوشش خدمات بیمه‌ قرار دارند و از مزایای آن استفاده می‌کنند.

فاطمه برات روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: پوشش خدمات بیمه برای این تعداد ورزشکار از ابتدای امسال تا پایان تیر ماه در باشگاههای ورزشی خراسان رضوی برقرار شده است. 
وی ادامه داد: ۱۹ هزار و ۸۲۵ نفر از این ورزشکاران را بانوان با سهم حدود ۴۷ درصدی از کل ورزشکاران بیمه شده استان تشکیل می‌دهند.
مسوول کمیته خدمات درمانی هیات پزشکی ورزشی خراسان رضوی گفت: شمار ورزشکاران زیرپوشش بیمه‌ در این استان از زمان شیوع کرونا تاکنون کاهش یافته است.

وی افزود: تعداد ورزشکاران برخوردار از خدمات بیمه ورزشی در خراسان رضوی طی فروردین تا پایان تیر ماه سال ۱۳۹۸ افزون بر ۸۲ هزار نفر و دو برابر جمعیت کنونی وزشکاران بیمه‌ شده این استان بود. 

برات به تداوم شیوع و انتقال ویروس کرونا در جامعه اشاره و بیان کرد: هرگونه کم‌توجهی جامعه ورزشی نسبت به شرابط بحرانی جاری و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی پیشگیرانه در باشگاههای ورزشی غیرقابل قبول است.

وی ادامه داد: نقض دستورات و شیوه‌نامه‌های بهداشتی پیشگیرانه از انتقال ویروس کرونا در باشگاههای ورزشی استان، صدور اخطاریه و پلمب مجموعه‌های ورزشی متخلف را در پی دارد.
براساس دستورالعمل ستاد ملی مقابله با کرونا و دسته‌بندی معین‌ برای فعالیتهای صنفی، فرهنگی و اجتماعی، انجام فعالیتهای ورزشی به جز ورزشهای کم برخورد در فضای باز مانند تنیس، والیبال ساحلی، دوچرخه‌سواری و ورزشهای مشابه در مناطق دچار وضعیت قرمز کرونایی ممنوع است. 
بر این اساس برگزاری تمرینات ورزشی و رقابتهای فوتبال حتی در فضای باز زمین چمن بخاطر پربرخورد بودن این رشته ورزشی ممنوع اعلام شده است. 
هزار و ۵۰۰ مکان و باشگاه ورزشی خصوصی و دولتی در کلانشهر ۳.۵ میلیون نفری مشهد مجوز فعالیت داشته و دو سوم آنها به رشته بدنسازی و پرورش‌اندام اختصاص دارند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha