نشان فداکاری به شهید محمدرضا موسی‌زاده لاله دشتی تعلق گرفت

تهران- ایرنا- برابر تصویب «شورای عالی نشان‌ها» در ارتش جمهوری اسلامی ایران، نشان فداکاری به شهید «محمدرضا موسی‌زاده لاله دشتی» تعلق گرفت.

به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش، برابر تصویب «شورای عالی نشان‌ها» در ارتش، به‌پاس رشادت و مدیریت جهادی در صحنه‌ها و برهه‌های سرنوشت‌ساز دوران پیروزی انقلاب و دفاع مقدس و ایثار و بذل جان در اعتلای ایران سربلند اسلامی، نشان فداکاری به شهید والامقام ارتش اسلام؛ «محمدرضا موسی‌زاده لاله دشتی» که سرسختانه در خط مقدم دفاع از استقلال، تمامیت ارضی و نظام مقدس جمهوری اسلامی  ایستاده‌اند، تعلق گرفت.

نشان فداکاری که اعطایی مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) به ارتش جمهوری اسلامی ایران است، نماد ایثار و از خودگذشتگی دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه افسری امام علی (ع) ارتش است که در راه پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران مردانه ایستاده و دفاع کرده‌اند.

شهید محمدرضا موسی‌زاده لاله دشتی در پانزدهم فروردین ماه سال ۱۳۳۸ در روستای بالاکریخ از توابع شهرستان رشت دیده به جهان گشود. به دلیل علاقه شدیدی که به شغل نظامی‌گری داشت بعد از اخذ مدرک دیپلم وارد دانشکده افسری ارتش شد. با آغاز جنگ تحمیلی همراه دیگر همرزمانش به فرماندهی شهید نامجو به خرمشهر اعزام شد.

سرانجام شهید گرانقدر ارتش اسلام در تاریخ ۱۷مهر ۱۳۵۹در راه دفاع از میهن اسلامی در خرمشهر به مقام شهادت نائل آمد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha