فخری: حذف ۲ قهرمان جهان شاهکار نمایندگان سابر ایران بود

توکیو- ایرنا- سرمربی تیم ملی شمشیربازی ایران در اسلحه سابر پس از کسب سه پیروزی ارزشمند شاگردانش در المپیک توکیو، گفت: کارشناسان شمشیربازی می‌دانند که امروز با حذف ۲ قهرمان جهان ما چه کار بزرگی را انجام دادیم.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، «پیمان فخری» پس از پیروزی نمایندگان ایران در دور نخست رقابت‌های سابر بازی‌های المپیک توکیو، اظهار داشت: سابریست‌های ایرانی امروز (شنبه) مقابل ۲ قهرمان جهان که شانس نخست مدال المپیک بودند به پیروزی رسیدند و جز شاهکار نمی‌توانم چیز دیگری بگویم.

فخری افزود: بچه‌ها نباید تمرکزشان از بین برود و باید با همین قدرت به مصاف حریفان بعدی خود بروند. در میان ۱۶ شمشیرباز برتر، سه ایرانی حضور داشتند که دستاورد بی‌نظیری است.

وی در پاسخ به این سوال که امروز شمشیربازی می‌تواند نخستین مدال این رشته و کاروان ایران در المپیک را کسب کند تصریح کرد: ما تمام تلاش خود را می‌کنیم و امیدوارم امروز همه شاد از سالن خارج شویم.

در دور نخست مسابقات شمشیربازی بازی های المپیک علی پاکدامن،  مجتبی عابدینی و محمد رهبری برابر حریفان خود به برتری رسیدند. مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان و سیدرضا صالحی امیری از نزدیک رقابت سابریست‌های ایرانی را نظاره‌گر بودند.  

علی پاکدامن تا دقایق دیگر به مصاف هارتینگ مکس آلمانی می‌رود و مجتبی عابدینی نیز برابر ژیلاکی قهرمان المپیک قرار می گیرد. محمد رهبری در مرحله یک‌شانزدهم نهایی به مصاف نماینده ایتالیا خواهد رفت.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha