خروج بی قید و شرط آمریکا از عراق ترند اول توییتر عراقی‌ها شد

بغداد-ایرنا- همزمان با اعتراض گروه های عراقی به خارج شدن قطار گفت‌وگوهای راهبردی عراق و آمریکا از ریل و به حاشیه رانده شدن بحث خروج آمریکایی ها از عراق، کاربران شبکه های اجتماعی در این کشور هشتگ مطالبه خروج بی قید و شرط نیروهای آمریکایی از خاک خود را داغ کردند.

به گزارش ایرنا، کاربران عراقی شبکه های اجتماعی به ویژه در توییتر با تاکید بر مصوبه پارلمان این کشور برای خروج نیروهای آمریکایی هشتگی با عنوان « #انسحاب_المحتل_بلا_شروط » به معنای «خروج بی قید و شرط اشغالگر» را داغ و تبدیل به ترند اول عراق کردند.

همچنین هشتگ « #مفاوضات_الضحک_علی_الذقون » به معنای «مذاکرات ریشخند» نیز در ترندهای برتر چند ساعت اخیر توییتر عراقی ها جای گرفت.

این هشتگ ها زمانی با دهها هزار توییت تبدیل به ترند شد که زمزمه هایی از انعطاف مذاکره کنندگان عراقی در مقابل آمریکایی ها به گوش رسید و سپس فواد حسین وزیر خارجه عراق که یکی از اهداف سفرش به واشنگتن مذاکره درباره خروج نیروهای اشغالگر بود در دیدار با همتای آمریکایی خود آنتونی بلینکن گفت که نیروهای امنیتی عراق هنوز به حضور آمریکایی ها در خاک خود نیاز دارند؛ سخنی که واکنش شدید گروه های مقاومت عراقی درباره توجیه حضور آمریکایی ها و دستکم گرفتن توان برتر نیروهای عراقی در مبارزه با داعش را برانگیخته است.

هزاران کاربر عراقی، مصوبه مجلس عراق را فصل الخطاب اخراج اشغالگران از خاک کشورشان دانستند و بسیاری دیگر تاکید کردند که گروه های مقاومت و سلاح آنان ثابت کرده است که می تواند عراق را از لوث داعش پاکسازی کند بنابراین نیازی به حضور آمریکایی ها نیست.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha