قیس الخزعلی: اظهارا ت وزیرخارجه عراق درباره نیاز به آمریکا تاسف آوراست

بغداد-ایرنا- قیس الخزعلی دبیرکل جنبش عصائب اهل الحق عراق با رد مواضع فواد حسین وزیر خارجه این کشور درباره نیاز بغداد به نیروهای آمریکایی این اظهارات را دستکم گرفتن نیروهای با تجربه عراق، تاسف آور و در خدمت آمریکا و رژیم صهیونیستی دانست.

به گزارش ایرنا، قیس الخزعلی در توییتر نوشت: اظهارات وزیر خارجه عراق (در واشنگتن و دیدار با وزیر خارجه آمریکا) درباره اینکه نیروهای امنیتی عراق هنوز به کمک نیروهای آمریکایی نیاز دارند، بسیار تاسف آور و غیر قابل قبول ار سوی ما و هر عراقی است که به موسسات نظامی و امنیتی این کشور افتخار می‌کند.

الخزعلی تصریح کرد: این اظهارات منعکس کننده حقیقت توانمندی های کسب شده به دست نیروهای قهرمان ما در ارتش، پلیس فدرال، الحشد الشعبی و دستگاه مبارزه با تروریسم و نیز تجربیات و مهارت‌های به دست آمده پس از پیروزی بر داعش نیست.

دبیرکل عصائب اهل الحق افزود: فهم  سخن وزیر خارجه عراق جز از زاویه بازاریابی برای توجیه‌های دولت آمریکا به منظور ماندن در عراق ممکن نیست و همه می دانند که این موضوع ربطی به مصلحت عراق ندارد بلکه مرتبط با منافع رژیم اسرائیلی است که عراق و عراقی‌ها را دشمن شماره یک خود می‌داند.

فواد حسین وزیر خارجه عراق روز جمعه در واشنگتن و در راس هیاتی عراقی زمینه سازی برای چهارمین دور گفت‌وگوهای راهبردی عراق و آمریکا را در حالی آغاز کرد که موضوع اصلی این گفت‌وگوها یعنی خروج نیروهای آمریکایی از عراق در حال به حاشیه رفتن است.

وزیر خارجه عراق این دور را آخرین نشست گفت‌وگوهای راهبردی با آمریکا دانست.

مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق نیز قرار است روز دوشنبه آینده با جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا به منظور تکمیل گفت‌وگوها در واشنگتن دیدار کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha