نماینده مجلس: رفع کمبود آب در خوزستان از دغدغه‌های مهم دولت و نظام است

یاسوج- ایرنا- نماینده مردم شهرستان های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت تاکنون در تأمین آب استان خوزستان تلاش کرده و به طور یقین رفع کمبود آب در این استان از دغدغه‌های مهم و اولویت دار دولت و نظام است.

مهدی روشنفکر روز  شنبه  در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، رفع کم آبی را مطالبه بحق و جدی مردم  خونگرم و باصفای خوزستان خواند و اظهار داشت: بی‌شک سایر نهادهای انقلابی نظیر سپاه و ارتش و حتی نیروهای مردمی تا پایان این معضل همراه دولت و در کنار مردم خوزستان خواهند بود و از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند.

وی افزود: موضوع تنش آبی در اغلب نقاط کشور بر اثر کمبود بارش در سال گذشته باعث شده تا بسیاری از مناطق  در زمینه تأمین آب مورد نیاز برای مصارف خود اعم از آشامیدنی، کشاورزی و صنعتی دچار مشکلات متعدد شوند.

نماینده مردم شهرستان های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: چالش کمبود آب در استان خوزستان با توجه به وسعت ، جمعیت و اقلیم گرم باعث شده که هموطنان وفادار و خونگرم ما در این استان با مشکلات زیادی روبرو شوند و مطالبه آب امری طبیعی و به حق است.

روشنفکر ادامه داد: نبود آب در خوزستان به وضوح قابل لمس است، و مردم برای ادامه حیات طبیعی است که نگران این موضوع باشند اما نوع مطالبه نباید به گونه‌ای باشد که دست مایه سوء استفاده دشمن شود و نظم عمومی را بر هم بزند.

وی ابراز داشت: استان خوزستان سمبل مقاومت و پایداری است و جنگ هشت ساله تحمیلی را با ایستادگی در مقابل دشمنان به پایان رسانید و در کنار رشادت و دلاوری دیگر هموطنان اجازه تسخیر یک وجب از این خاک به بیگانه داده نشد.

نماینده مردم شهرستان های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مردم خوزستان ایمان داشته باشند موضوع کمبود آب از بحران‌های زمان جنگ بدتر و سخت نیست و ملت ایران همان ملت جنگ تحمیلی هستند و در کنار شما تا رفع مشکل خواهند ماند.

روشنفکر تاکید کرد: انتظار می‌رود دولت کنونی و منتخب با برنامه‌ریزی صحیح نسبت به ذخیره و مدیریت آب در این استان با توجه به قرار گرفتن در کانون حوزه آبریز استان‌های همجوار اقدامات لازم را انجام دهد، تا شاهد وقوع چنین بحران‌هایی نباشیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha