ضد تحریم، اقدام متقابل چین در برابر تحریم های یکجانبه گرایانه آمریکا

تهران- ایرنا- دولت چین در پاسخ به تحریم های جدید امریکا، شماری از افراد از جمله ویلبر راس وزیر سابق بازرگانی ایالات متحده را تحریم کرد.

به گزارش ایرنا از رویترز، چین علاوه بر وزیر بازرگانی دولت ترامپ، سازمان و نهادهای دیگر آمریکا مانند کمیسیون اجرایی کنگره در مورد چین، کمیسیون بررسی اقتصادی و امنیتی ایالات متحده و چین، موسسه دموکراتیک ملی امور بین الملل، را مورد تحریم قرار داد. 

تحریم های چین اولین مجازاتی است که این کشور طبق قانون جدید تحریم های ضد خارجه که در ژوئن تصویب شد وضع کرده است. 

همچنین تحریم های جدید در حالی اعمال می شود که چند روز آینده وندی شرمن معاون وزیر خارجه ایالات متحده قرار است به چین سفر کند. 

تحریم های چین علیه آمریکا در پاسخ به تحریم های جدید دولت بایدن علیه پکن به بهانه مسائل حقوق بشر در هنگ کنگ است. 

وزارت خزانه داری آمریکا روز جمعه به وقت محلی، نام هفت مقام چینی را به بهانه نقض دموکراسی در هنگ کنگ به فهرست تحریم های خود افزود.

وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که این تصمیم را با مشورت وزارتخانه های امور خارجه ، بازرگانی و امنیت داخلی صادر کرده و مدعی شد به دلیل "خطرات رو به افزایش مرتبط با اقدامات چین در هنگ کنگ " است.

وزارت خارجه چین در واکنش به تحریم ۷ تن از مقام های دولت پکن توسط آمریکا به بهانه نقض دموکراسی در هنگ کنگ، اعلام کرد که پکن بی تردید مخالف دخالت ایالات متحده در امور هنگ کنگ است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha