احزاب مخالف هند علیه نرم افزار جاسوسی اسرائیل اعتراض کردند

تهران- ایرنا- احزاب مخالف هند روز جمعه در مخالفت با نرم افزار جاسوسی پگاسوس اسرائیل در کنار مجسمه گاندی دست به اعتراض زدند.

به گزارش ایرنا از ایندیا اکسپرس، نمایندگان احزاب مخالف هند با اعتراض به نرم افزار صهیونیستی پگاسوس خواستار انجام تحقیق قضایی تحت نظارت دادگاه عالی کشور هند در این مورد شدند.

نمایندگان معترض با تجمع در کنار مجسمه گاندی در داخل محوطه پارلمان بنری با عنوان "پگاسوس دروازه جاسوسی"  در دست داشتند.

معترضان ادعا کرده‌اند که نام چندین سیاستمدار، روزنامه نگار، وکلا و فعال هندی در لیست لو رفته اهداف بالقوه برای نظارت توسط یک سازمان ناشناس با استفاده از نرم افزار جاسوسی پگاسوس دیده می‌شود.

جنجال نرم‌افزار جاسوسی پگاسوس از هفته جاری و پس از انتشار گزارشی از سوی چندین رسانه جهانی در مورد نفوذ این نرم‌افزار جاسوسی به گوشی‌های همراه چندین فعال سیاسی، خبرنگار و مقام سیاسی در جهان آغاز شد.

تحقیقات جامع بیش از ۱۷ سازمان خبری نشان داد که از نرم‌افزار جاسوسی موسوم به "پگاسوس" ساخت شرکت فناوری صهیونیستی "ان اس او" برای جاسوسی از گوشی‌های همراه صدها خبرنگار، فعال سیاسی و اجتماعی و همچنین سیاستمداران در سراسر جهان استفاده شده است.

طبق گزارش "سی ان بی‌سی" یکی از شخصیت‌های مهم که گوشی او توسط این نرم‌افزار جاسوسی هک شده است، نامزد جمال خاشقچی است که توسط عاملان حکومت سعودی در سال ۲۰۱۸ به قتل رسید.

کشورهایی که بیشترین استفاده را از این نرم‌افزار انجام داده‌اند شامل جمهوری آذربایجان، بحرین، مجارستان، هند، قزاقستان، مکزیک، مراکش، رواندا، عربستان سعودی و امارات می‌شوند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha