کشتی نوجوانان جهان؛ حذف ۴ فرنگی‌کار و شانس کسب یک برنز

تهران - ایرنا - پیکارهای پنج وزن نخست کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان جهان در حالی امروز (جمعه) در بوداپست مجارستان برگزار شد که ۴ نماینده کشورمان حذف شدند و تنها «علی‌اصغر سام دلیری» به جدول بازنده‌ها در وزن ۵۵ کیلوگرم راه یافت.

به گزارش ایرنا، پیکارهای کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان جهان روزهای اول تا سوم مرداد در بوداپست مجارستان برگزار می‌شود.

در پایان مسابقات پنج وزن نخست «علی‌اصغر سام دلیری» در وزن ۵۵ کیلوگرم به گروه بازنده‌ها رفت و ۴ نماینده دیگر کشورمان نیز از دور رقابت‌ها کنار رفتند.

نتایج کشتی‌گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۴۸ کیلوگرم سامان ناصری‌پور در دور نخست با نتیجه ۷  بر ۴ مغلوب پاول بوندار از روسیه شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر روس در مرحله بعد، نماینده کشورمان از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۵۵ کیلوگرم علی‌اصغر سام دلیری پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۲ بر یک مقابل والری مانگوتوف از روسیه شکست خورد و با توجه به حضور این کشتی‌گیر در دیدار فینال، سام دلیری به گروه بازنده‌ها رفت. دلیری فردا در این گروه ابتدا با کوبن بوریبای از قزاقستان کشتی می‌گیرد و در صورت پیروزی بر این کشتی‌گیر در دور بعد به مصاف روپین از هند می‌رود و در صورت گذر از این حریف راهی دیدار رده‌بندی خواهد شد تا مقابل تامازی گلونتی از گرجستان قرار بگیرد.

در وزن ۶۵ کیلوگرم سیدمحمد مهدی میری در دور نخست با نتیجه ۵ بر ۵ از سد سعید سوسوزا از قرقیزستان گذشت. وی در دور دوم در مصاف با نیهات کارا از ترکیه با نتیجه ۶ بر یک مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر در مرحله نیمه نهایی، میری از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۸۰ کیلوگرم امیررضا آریامقدم در دور نخست با نتیجه ۶ بر ۴ و ضربه فنی مغلوب میهایل گوتو از مولداوی شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر در دور بعد، آریامقدم از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۱۱۰ کیلوگرم امید پایدار در دور اول با نتیجه ۴ بر صفر داویت مگلادزه از گرجستان را از پیش رو برداشت. وی در دور دوم مقابل جوهر اوزاروف از قزاقستان با نتیجه ۲ بر ۲ پیروز شد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله مقابل آرتور بویچوک از اوکراین با نتیجه ۵ بر ۲ و ضربه فنی مغلوب شد و با توجه به شکست کشتی‌گیر اوکراینی در دیدار بعد، پایدار حذف شد.

مسابقات شانس مجدد، رده‌بندی و فینال پنج وزن نخست فردا (شنبه) برگزار می‌شود.

رقابت‌های مقدماتی پنج وزن دوم نیز از فردا شنبه آغاز می‌شود.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha