باخ: استقامت ورزشکاران را تحسین می‌کنم

توکیو- ایرنا- رییس کمیته بین‌المللی المپیک گفت: استقامت ورزشکاران را تحسین می‌کنم. شما ورزشکاران واقعی المپیک هستید که به ما الهام بخشیدید تا مانند شما بجنگیم.

به گزارش ایرنا، توماس باخ روز جمعه در مراسم افتتاحیه بازی‌های المپیک توکیو اظهار داشت: ورزشکاران و همه شرکت‌کنندگان به المپیک ۲۰۲۰ توکیو خوش آمدید. این المپیک متفاوت است. از مردم ژاپن به خاطر امکان برگزاری المپیک تشکر و استقامت ورزشکاران را تحسین می‌کنم. شما مجبور بودید با چالش‌های بزرگی روبرو شوید.

وی ادامه داد: شما حتی نمی‌دانستید که این رویداد اصلا برگزار می‌شود یا نه؟ شما مبارزه کردید، هرگز تسلیم نشدید و اکنون رویای المپیک خود را تحقق می‌بخشید. شما ورزشکاران واقعی المپیک هستید. شما به ما الهام بخشیدید تا مانند شما بجنگیم. ورزشکاران عزیز، این جامعه المپیک امشب و در طول این بازی ها با شما است. میلیاردها نفر از سراسر جهان به صفحه نمایش خود چسبیده  و شما را تشویق می‌کنند.

این بازی‌ها به دلیل شیوع کرونا با یک سال تاخیر اول مردادماه ۱۴۰۰ - ۲۳ جولای ۲۰۲۱ در ۳۳ رشته و ۳۹۹ ماده  به میزبانی ژاپن برگزار می‌شود. ژاپن پیش از این میزبان المپیک ۱۹۶۴ بوده است.

ایران در سی و دومین دوره بازی‌ها المپیک ۶۸ سهمیه (۱۱ زن و ۵۷ مر ) در ۱۶ رشته ورزشی کسب کرده است که از بین همین ۶۸ سهمیه ۴۴ سهمیه در بخش انفرادی و در ۱۴ رشته تصاحب شده است. حال از ۴۴ سهمیه انفرادی ۳۴ نماینده ( ۹ زن و ۲۵ مرد) برای نخستین بار به المپیک می‌روند. با این حال کاروان ستارگان ایران‌زمین به دلیل دوپینگ نماینده کاراته و آسیب دیدگی پریسا جهانفکریان در وزنه برداری دو  سهمیه را از دست داده و از این رو، ایران با ۶۶ ورزشکار ( ۱۰ زن و ۵۶)  راهی توکیو می شود.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha