عزم راسخ مردم جهان برای غلبه بر کرونا قابل احترام است

توکیو- ایرنا- رییس کمیته برگزاری بازی‌های المپیک توکیو گفت: می‌خواهم از همه کارکنان خدمات پزشکی و سایر افراد در سراسر جهان که چنین عزم راسخی برای غلبه بر ویروس کرونا داشتند، تشکر کنم و احترام بگذارم.

به گزارش ایرنا، هاشیموتو، رییس کمیته برگزاری بازی‌های المپیک توکیو در آیین افتتاحیه المپیک توکیو اظهار امیدواری کرد و گفت:  سهم کوچکی در ایجاد آینده مثبت‌تر داشته باشیم. این مطمئنا فرصتی تازه به ما داد تا در مورد قدرت ورزش تأمل کنیم. صمیمانه امیدوارم که مراسم افتتاحیه آغاز یک بازی باشد که حتی سهمی ناچیز در آینده مثبت‌تر دارد، در حالی که همه در تلاش هستند به بهترین آرزوهای شخصی خود برسند واقعا احساس می‌کنند وحدت در تنوع  وجود دارد.

او ادامه داد: پس از  به تعویق انداختن تاریخ المپیک، سرانجام بازی‌های توکیو ۲۰۲۰ امروز در اینجا افتتاح شد. می‌خواهم از همه کارکنان خدمات پزشکی و سایر افراد در سراسر جهان که چنین عزم راسخی برای غلبه بر ویروس کرونا داشتند، تشکر کنم و احترام بگذارم. همچنین می‌خواهم از مردم ژاپن برای میزبانی بازی‌ها و همچنین از کمیته بین‌المللی المپیک، دولت ژاپن و دولت متروپولیتن توکیو و سازمان‌های دیگر تشکر کنم که برای تحقق  برگزاری بازی‌ها سخت تلاش کردند.

رییس کمیته برگزاری بازی های المپیک توکیو بیان کرد: ۱۰ سال پیش، وقتی تصمیم گرفتیم برای بازی‌های المپیک پیشنهاد دهیم، بسیاری از مردم ژاپن با مشکلات عمیقی روبرو شدند و به دنبال زلزله بزرگ و سونامی ژاپن در عزاداری بودند. بسیاری از جوامع آسیب دیده اراده خود را برای انتخاب و حرکت رو به جلو از دست می دهند اما مردم از سراسر جهان با کمک خود، ما را تشویق کردند و به نوعی گفتند با هم پیش برویم! اکنون ۱۰ سال بعد، ما می‌توانیم میزان بهبودی ژاپن را به شما نشان دهیم و از همه شما بسیار سپاسگزاریم.

این بازی‌ها به دلیل شیوع کرونا با یک سال تاخیر اول مردادماه ۱۴۰۰ - ۲۳ جولای ۲۰۲۱ در ۳۳ رشته و ۳۹۹ ماده  به میزبانی ژاپن برگزار می‌شود. ژاپن پیش از این میزبان المپیک ۱۹۶۴ بوده است.

ایران در سی و دومین دوره بازی‌ها المپیک ۶۸ سهمیه (۱۱ زن و ۵۷ مر ) در ۱۶ رشته ورزشی کسب کرده است که از بین همین ۶۸ سهمیه ۴۴ سهمیه در بخش انفرادی و در ۱۴ رشته تصاحب شده است. حال از ۴۴ سهمیه انفرادی ۳۴ نماینده ( ۹ زن و ۲۵ مرد) برای نخستین بار به المپیک می‌روند. با این حال کاروان ستارگان ایران‌زمین به دلیل دوپینگ نماینده کاراته و آسیب دیدگی پریسا جهانفکریان در وزنه برداری دو  سهمیه را از دست داده و از این رو، ایران با ۶۶ ورزشکار ( ۱۰ زن و ۵۶)  راهی توکیو می شود.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha