ایران و پاکستان بر گسترش همکاری‌های امنیت دریایی تاکید کردند

اسلام‌آباد - ایرنا - سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در «کراچی» و فرمانده آژانس امنیت دریایی پاکستان بر لزوم گسترش همکاری‌های دوجانبه در حوزه امنیت دریا تاکید کردند.

به گزارش ایرنا، در دیدار روز جمعه «حسن‌ نوریان» با دریادار «محمد شعیب» در مقر آژانس امنیت دریایی پاکستان (PMSA) در شهر بندری "کراچی"  همکاری‌های دوجانبه در حوزه دریا و امنیت مورد بررسی قرار گرفت.

افزایش همکاری های امنیت دریایی بین ایران و پاکستان در نشست سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کراچی با مدیرکل آژانس امنیت دریایی پاکستان مورد تأکید قرار گرفت.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران نیز موضوع افزایش همکاری‌های دوجانبه از جمله امور امداد و نجات، امنیت دریایی، بازگرداندن خدمه و کشتی های ماهیگیری را در این جلسه مطرح کرد.

ایران و پاکستان بر گسترش همکاری‌های امنیت دریایی تاکید کرده‌اند

در این نشست لزوم امضای یادداشت تفاهم همکاری میان آژانس امنیت دریایی پاکستان و فرماندهی مرزبانی جمهوری اسلامی ایران به منظور توسعه و تعمیق همکاری در مسایل مورد علاقه طرفین که پیش نویس آن قبلا از مجاری دیپلماتیک در اختیار مرزبانی ناجا قرار گرفته است، مورد تأکید قرار گرفت.

در پایان این دیدار یک قایق ماهیگیری ایرانی توسط آژانس امنیت دریایی پاکستان  به مالک آن در بندر کراچی برگردانده شد.

کشتی ماهیگیری "الرحیمی" که توسط آژانس مذکور در آب‌های پاکستان توقیف شده بود، در مقر آژانس به مالکان آن بازگردانده شد.

سرکنسول ایران در کراچی با ابراز خرسندی از تحویل قایق ایرانی، از تلاش‌های دولت پاکستان برای بازگرداندن کشتی های ماهیگیری که سهوا وارد قلمرو سرزمینی پاکستان می شوند، قدردانی کرد.

ایران و پاکستان بر گسترش همکاری‌های امنیت دریایی تاکید کرده‌اند

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha