تعداد بیمه شدگان تامین اجتماعی ابرکوه ۱۸ درصد افزایش یافت

یزد- ایرنا- رییس شعبه تامین اجتماعی ابرکوه گفت: از سال ۱۳۹۲ تاکنون تعداد بیمه شدگان اصلی و تبعی شهرستان با ۱۸ درصد افزایش از ۳۰ هزار و ۸۷۴ نفر به ۳۷ هزار تن رسیده است.

عباس حمیدی زاده روزیکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه ۶۷ درصد جمعیت شهرستان تحت پوشش خدمات تامین اجتماعی هستند، افزود : افزایش بیمه شدگان در حوزه اشتغال و تمایل افراد به برخورداری از مزایای صنعت بیمه ، ارایه خدمات مطلوب به افراد ذینفع و اطلاع رسانی علت  افزایش تعداد بیمه شدگان است .

وی اظهار کرد: همچنین مبلغ مستمری پرداخت شده در هشت سال گذشته از ۹۹ میلیارد و ۳۵۱ میلیون ریال در سال ۱۳۹۲ با تدبیر و رویکرد حمایتی دولت هم اکنون به بیش از ۷۰۰ میلیارد ریال رسیده است.

 تعهد دولت دوازدهم هفت برابر افزایش یافت

حمیدی زاده تصریح کرد: پرداختی ها در قالب تعهدات بلند مدت و کوتاه مدت در دولت دوازدهم در  شهرستان هفت برابر افزایش یافت.

وی با اشاره به سیاست‌های دولت مبنی بر ارایه خدمات غیرحضوری و الکترونیکی برای رفاه حال افراد زیرپوشش افزود: ۹۵ درصد مراجعه بیمه شدگان و مسوولان کارگاه‌ها به شعبه ابرکوه کاهش یافت.

به گفته وی همچنین سال ۱۳۹۹، ۵۲۹ میلیارد و ۳۰۰میلیون ریال بابت تعهد بلند مدت و ۴۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال بابت تعهد کوتاه مدت و حدود ۲۰ میلیارد ریال بابت بیمه بیکاری به ۲ هزار و ۸۸۱ نفر از  بازنشستگان ، کار افتادگان و بازماندگان تحت پوشش تامین اجتماعی پرداخت شد.

تعداد بیمه شدگان تامین اجتماعی ابرکوه ۱۸ دررصد افزایش یافت

حمیدی زاده ادامه داد: تعهدات کوتاه مدت اعم از غرامت دستمزد زمان بیماری ، بارداری بانوان، کمک هزینه های ازدواج  و پزشکی و تعهدات بلند مدت هم شامل بازنشستگی ، از کارافتادگی و بازماندگان است که سازمان در این مورد تعهداتی دارد.

رییس شعبه تامین اجتماعی ابرکوه با بیان اینکه امسال صدور دفترچه بیمه از سوی سازمان  حذف و با ارایه کد ملی خدمات انجام می شود، خاطرنشان کرد: سال گذشته تا سی ام بهمن ۱۳۹۹، ۱۴ هزار و ۵۱۶ فقره دفترچه‌های درمانی صادر شد.

حمیدی زاده با بیان اینکه کارکنان هزار و ۱۵۳ کارگاه‌های تولیدی، فنی و صنعتی شهرستان زیرپوشش این بیمه هستند، گفت: ۱۹ کارگاه  ارفرمایان خوش حساب جرایم آنها بخشیده شد.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلو متری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha