چهار طرح گردشگری در قشم افتتاح شد

 قشم – ایرنا – رییس جمهوری روز دوشنبه و از طریق ویدئوکنفرانس چهار طرح گردشگری را با اعتبار بیش از ۵۶٠ میلیارد ریال در منطقه آزاد قشم افتتاح کرد.

سه طرح تفریحی و گردشگری افتتاح شده شامل یک اقامتگاه بومگردی در جزیره هنگام، یک مرکز ورزش‌های آبی و یک کلوپ غواصی در محدوده کمپ پارک آفتاب قشم است که با مجموع اعتبار ١۶٠ میلیارد ریال احداث شد.

این طرح‌ها با هدف افزایش ظرفیت اماکن گردشگری جزیره قشم ساخته شد که با بهره برداری از آن در مجموع ٣٠ نفر مشغول به کار شدند.

۱۱۰ تخت به ظرفیت گردشگری قشم اضافه شد

رییس جمهوری امروز همچنین مرحله دوم یک هتل با ظرفیت ۱۰۰ تخت اقامتی را با اعتباری افزون بر ۴۰۰ میلیارد ریال به بهره برداری رساند.

با بهره‌برداری از مرحله دوم این هتل در قشم، افزون بر ۲۰ نفر در بخش‌های مختلف خانه‌داری، اداری و پرسنلی، مالی و حسابداری، فروش و بازاریابی، نگهبانی و آشپزخانه مشغول به کار شدند.

افزایش سرانه فضاهای تفریحی و اقامتی از اولویت های سازمان منطقه آزاد قشم برای معرفی برند قشم به عنوان یکی از مقاصد اصلی گردشگری در کشور است.

رییس جمهوری ، ۹ طرح در حوزه عمرانی، انرژی، تولیدی، شیلاتی و گردشگری را به ارزش ۱۶ میلیون دلار و ۲ هزار و ۳۷۹  میلیارد ریال، روز دوشنبه از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح کرد.

یادآور می‌شود، منطقه آزاد قشم پیش ‌از این در پنج مرحله از افتتاح‌های ریاست جمهوری در دولت تدبیر و امید با ۷۸ طرح افتتاحی به اعتبار ریالی ۷۴ هزار و ۶۳۰ میلیاردی و ارزی ۳۹۳ میلیون یورو و ۲۸۱ میلیون دلاری، در دو بخش دولتی و خصوصی حضورداشته است.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha