باغ جوانان رفسنجان احداث و مرکز بین المللی منطقه می شود

کرمان - ایرنا - معاون حقوقی و هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه باغ جوانان با توجه به موقعیت استراتژیکی رفسنجان در این شهرستان ایجاد خواهد شد گفت: این باغ به عنوان مرکز بین المللی منطقه آسیایی قرار خواهد گرفت و می تواند نقطه عطفی در فدراسیون جهانی جوانان منطقه باشد.

به گزارش ایرنا، جمشید تقی زاده روز جمعه در بازدید از چند طرح ورزشی نیمه تمام در روستاهای رفسنجان با اشاره به اینکه جای باغ جوانان در کشور خالی است افزود: اگر این باغ در رفسنجان یا شهرستان انار ایجاد شود می تواند به موقعیت جهانی تبدیل شود.

وی اظهار داشت: باید یک باغ با درخت های مناسب به عنوان باغ جوانان در اختیار مجموعه ورزشی رفسنجان قرار گیرد و آنچه نیاز جوانان امروز است مانند خانه جوان، رستوران، خانه هایی برای تصمیم گیری در امر مسکن جوانان، خانه های مشاوره  جوانان و غیره در آن راه اندازی شود.

معاون حقوقی و هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان بیان کرد: تاکنون در جایی دیگر از ایران چنین باغی احداث نشده و ما می توانیم در راه اندازی این باغ حمایت های لازم را داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه طی هشت سال اخیر دستاوردهای مهمی به دست آوردیم، اظهار داشت: سال ۹۲ در ابتدای دولت تدبیر و امید حدود ۴۰ هزار  پروژه های ورزشی تحویل گرفتیم و اکنون حدود ۶۱ هزار اماکن ورزشی احداث یا تکمیل شده است.

تقی زاده ادامه داد: همچنین در ابتدای دولت حدودا ۸۳ سمن در بخش جوانان داشتیم که این رقم اکنون به سه هزار و ۶۰۰ سمن در کشور افزایش یافته است.

وی عنوان کرد: ساخت پروژه خانه های جوانان نیز در جای جای کشور ایجاد و  تعدادی تکمیل شده و به بهره بردرای رسیده است.

تقی زاده در بخش دیگر از سخنان خود در مورد طرح های نیمه تمام ورزشی رفسنجان نیز تصریح کرد: سالن ورزشی خلیل آباد با استفاده از ماده ۲۷ قانون می تواند تکمیل شود.

وی با بیان اینکه سالن ورزشی فردوسیه آزادگان رفسنجان نیز ۹۵درصد، سالن ورزش قاسم آباد ۲۵ درصد، سالن سقف کوتاه بهرمان ۹۵ درصد، سالن ورزشی رکن آباد ۹۵ درصد و استخر شنای بهرمان پنج درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

معاون حقوقی و هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: سالن ورزشی جهان آباد، همت آباد و کریم آباد ۹۵ درصد و سالن شریف آباد ۶۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

تقی زاده خاطرنشان کرد: سعی می کنیم هفته آینده این طرح ها را از طریق وزیر ورزش و جوانان مطرح و طرح هایی که بالای ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند را در ردیف اعتبارات دولتی قرار داده تا تکمیل شوند.

وی از مجموعه شرکت ملی صنایع مس ایران قدردانی کرد و گفت: این شرکت در راه اندازی پروژه ها ورزشی در استان کرمان از هیچ کمکی دریغ نکرده و بقیه طرح های ورزشی نیمه تمام شهرستان های رفسنجان و انار را نیز با کمک اعتبارات وزارت ورزش، بخش خصوصی و مس سرچشمه تکمیل خواهیم کرد.

تقی زاده از استخر روباز مجموعه ورزشی انقلاب، سالن های ورزشی خلیل آباد، قاسم آباد، فردوسیه آزادگان و دیر پروژه ها بازدید کرد.

رفسنجان در ۱۱۰ کیلومتری کرمان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha