برگزاری مراسم بدرقه کشتی‌گیران المپیکی با ادای احترام به شهید گمنام

تهران - ایرنا - مراسم بدرقه ملی‌پوشان کشتی ایران اعزامی به المپیک توکیو امروز (جمعه) در محل خانه کشتی شهید «مصطفی صدرزاده» با حضور پدر شهید صدرزاده و «مهدی علی‌نژاد» معاون وزیر ورزش برگزار شد.

به گزارش ایرنا، با توجه به لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی به دلیل شیوع ویروس کرونا و اهمیت حفظ سلامت کشتی‌گیران و کادر فنی اعزامی به المپیک، این مراسم بدون مهمان برگزار شد و پدر شهید «مصطفی صدرزاده» بعنوان مهمان ویژه در این مراسم حضور داشت.

پدر شهید صدرزاده در جمع کشتی‌گیران گفت: ما خانواده شهدا برای همه شما دعا می‌کنیم چرا که باعث افتخار کشور هستید.

وی در ادامه خاطراتی را از کشتی‌گیر شهید صدرزاده برای جمع حاضر تعریف کرد.

«مهدی علی‌نژاد» معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان نیز در این مراسم گفت: در زمانی که در فدراسیون ووشو بودم سعی کردم فضای مثبت و آرامش ویژه‌ای را به وجود آورم و در حال حاضر در کشتی نیز همان جو و آرامش را می‌بینم.

وی ادامه داد: کشتی توانست کرونا را که یک تهدید بود به فرصت تبدیل کرده و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی تمامی مسابقات و اردوهای خود را برگزار کند و امیدوارم که نتیجه زحمات خود را در المپیک ببینید.

علی‌نژاد تصریح کرد: فضایی که در کشتی وجود دارد و همدلی که بین شما وجود دارد بی‌نظیر است و قطعا این فضا باعث پیشرفت کار می‌شود. امیدوارم با توکل بر خدا و دعای خیر مردم بتوانید نتایج زحمات خود را در المپیک ببنید و برای کشور عزیزمان افتخارآفرین باشید.

در ادامه این مراسم کلیپی از تیم اعزامی به المپیک توکیو پخش شد و پدر شهید صدرزاده هدایایی را به رسم یادبود به نفرات اعزامی اهداء کرد و کشتی گیران با حضور بر مزار شهید گمنام با اهدای شاخه گل به مقام شامخ شهداء ادای احترام کردند.

لازم به ذکر است فدراسیون کشتی به منظور ایجاد انگیزه در بین نفرات اعزامی، مبلغ ۸۰۰ میلیون تومان پاداش به کشتی گیران و کادر فنی در این مراسم اهداء کرد.

تیم‌های ملی کشتی فرنگی و آزاد به ترتیب روز ۴ مرداد و ۸ مردادماه راهی شهر توکیو ژاپن محل برگزاری بازی‌های المپیک می‌شوند.

مسابقات کشتی بازی‌های المپیک روزهای ۱۰ تا ۱۶ مردادماه برگزار خواهد شد.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha