امام‌جمعه شیراز: دولت سیزدهم، جوانان پرانگیزه را به کارگیرد

شیراز-ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز گفت: باید پشت سر جوان هایی که می‌خواهند وارد عرصه بشوند بایستیم و آنها را حمایت کنیم؛ دولت سیزدهم هم لازم است که جوانهای پر انگیزه را به کار بگیرد.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه شیراز افزود: رعایت حال اقشار ضعیف و توجه به روستاها از دیگر توقعاتی است که از دولت پیش‌رو داریم.

تولیت آستان مقدس حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع) اظهار داشت: باید کاری بکنیم که مردم بتوانند در روستا به خوبی زندگی کنند؛ اگر این مهاجرت‌ها  از روستا به شهر ادامه یابد ما گرفتاری هایی هم در شهر خواهیم داشت و هم اینکه تولید که در روستا هست تعطیل می شود.
دژکام. گفت: تحقق عدالت و مبارزه با فساد و رفع بیکاری و مبارزه با فساد از دیگر مواردی است که ما باید مطالبه کنیم، هم آماده باشیم و فکر کرده و مطالعه کرده دنبال آن را بگیریم که هم افزایی با دولت انجام بگیرد و دشمنان ما متوجه بشوند که دیگر از نظر اقتصادی هم نمی‌توانند به ما لطمه بزنند که آن روز دور نخواهد بود و به برکت امام زمان (عج) همه ما شاهد آن عزت و قدرت خواهیم بود.
امام جمعه شیراز ادامه داد: حدود ۱۲ روز دیگر مراسم تحلیف و تنفیذ حکم رئیس‌جمهوری منتخب به واسطه ولی امر مسلمین است و سپس تحلیف در مجلس باید انجام بشود و دولت جدید روی کار بیاید.
وی گفت: دشمنان جمهوری اسلامی تلاش می‌کنند فضای ملتهبی به وجود بیاورند و هر بهانه‌ای را می‌خواهند بزرگ بکنند ولی مردم ما الحمدلله بیدار هستند و می‌دانند که مزد زحمتی که برای حفظ نظام کشیده اند، نزد خداوند است.
نماینده ولی فقیه در استان فارس با اشاره به نقش‌آفرینی روحانیت برای حل اختلاف در برخی شهرها گفت: این حضور برای این است که نظام برای ما از همه چیز مهمتر است، همینجا از حضور جمعی از روحانیون محترم و ائمه محترم جماعات شیراز که امروز حضورشان برای دفاع از ولایت است تشکر می‌کنم.
دژکام در ادامه با اشاره به نتیجه انتخابات سیزدهمین ریاست جمهوری گفت: مردم در این انتخابات گفتند که ابر قدرت ها را باید سر جای خودشان بنشانیم و تجربه هم نشان داده است که غیر از این راهی وجود ندارد یا باید آنها را سر جای خودشان بنشانیم یا اینکه آنها می خواهند ما را نابود کنند.
وی اظهارداشت: این تصمیمی است که مردم به صورت مستقیم یا غیر مستقیم اعلام کرده‌اند؛ وقتی که اینگونه است ما هم باید دفاع بکنیم راهی برای ما وجود ندارد حالا این مسیر را که می‌خواهیم برویم باید در جنگ اقتصادی و جنگ تبلیغاتی و رسانه‌ای انشاالله در این دوره که شروع می شود پیروز از میدان بیرون بیاییم.
وی ادامه داد: برای این پیروزی باید خودمان را آماده کنیم دولت کار کند و ما هم همکاری کنیم؛ آنچه که مسلم است و رهبر معظم فرموده‌اند کار و تلاش پرانگیزه توقع است و کار اندیشیده و فکر شده. این را انشاالله باید دنبال کنیم و مطالعه نماییم و به جوان ها اطلاع رسانی کنیم.

خطیب جمعه، حکم ولی امر دارد
نماینده ولی فقیه در استان فارس با اشاره به مناسبت پنجم مرداد سال ۵۸ سالروز برپایی نخستین نمازجمعه پساز انقلاب اسلامی گفت: که این روز بزرگی است برای ما که یک سنت مهم دینی به صورت ولایی احیا شد.
دژکام اظهار داشت: کسی که نماز جمعه می خواند حکم ولی امر دار؛ این غیر از آن است که ما بگوییم یک نفر خودش خوانده است نه این با حکم ولی امر دارد اقامه می‌کند.
وی گفت: در این روزها از آیت الله سید عبدالحسین دستغیب امام جمعه و شهید محراب شیراز که شخصیت عالم وارسته بود، تجلیل می‌کنیم.
وی با اشاره به کتاب این عالم فقید با عنوان گناهان کبیره، بر تلاش برای توسعه فرهنگی شیراز تاکید کرد و گفت: اگر در شهر صحنه‌های نازیبا می‌بینیم، اینها در مکتب شهید دستغیب گناهان کبیره است؛ این گناهان را بشناسیم و جلوی آن را بگیریم.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان فارس گفت: کتاب گناهان کبیره باید به مطالعه و مسابقه گذاشته شود و ما در سطح شیراز حداقل گرچه باید در سطح ملی این کار را بکنیم بتوانیم انجام بدهیم و تبلیغ کنیم.

لزوم گرامیداشت عید غدیر
امام جمعه شیراز در خطبه نخست نمازجمعه نیز با گرامیداشت دهه ولایت و امامت حدفاصل عید قربان و عید غدیر از شهروندان خواست در این ایام در مساجد، تکیه ها، موکب ها با پذیرایی در حد مقدورات به گرامیداشت این مناسبت بپردازند.
دژکام گفت: این روزها می‌دانیم و ما هم رنج عزیزان و مومنین را تحمل می‌کنیم که یک مقدار دست مردم تنگ است اما خرجی که برای امیرالمومنین می‌شود به شما برمی گردد، بهتر و چند برابر به شما بر می گردد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha