آزادراه شیراز-اصفهان، فرصت‌های توسعه آباده را تقویت می‌کند

شیراز- ایرنا- فرماندار و نماینده مردم شهرستان‌ آباده در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بهره‌برداری از آزادراه شیراز-اصفهان در آینده نزدیک تاکید کردند که بهره‌برداری از این آزادراه و اتصال آباده به آن، فرصت‌های توسعه این شهرستان را تقویت می‌کند.

 فرماندار آباده در حاشیه بازدید از آزادراه شیراز- اصفهان گفت: با اتصال این شهرستان به آزادراه و توجه ویژه به حوزه های صنعتی، فرهنگی و گردشگری آباده، این شهرستان نه تنها به حاشیه نخواهد رفت بلکه آزادراه موجب رونق اقتصادی منطقه نیز خواهد شد. 

زین العابدین نیک مرام افزود: روستای خسروشیریندر شهرستان آباده که آزادراه از کنار آن. عبور می‌کند، علاوه بر پتانسیل گردشگری در حوزه پرورش آبزیان و کشاورزی نیز حرف های بسیاری برای گفتن دارد. 

وی با اشاره به پتانسیل گردشگری منطقه خسروشیرین و نزدیکی آن به آزادراه گفت: با استفاده از ظرفیت این روستاها می توان مجتمع های بزرگ گردشگری را در این منطقه احداث کرد. 

نماینده مردم آباده، بوانات، خرم‌بید و سرچهان در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید با اشاره به ظرفیت‌های خوب این شهرستان در حوزه‌های گردشگری ،کشاورزی و صنعتی گفت: می‌توان با بهره‌گیری از ظرفیت آزادراه در حال ساخت شیراز-اصفهان به اعتلای اقتصاد منطقه کمک کرد.

 رحیم زارع افزود: با بهره‌گیری از آزادراه اصفهان-شیراز می توان صادرات میوه و کاشی و سرامیک این شهرستان را رونق بخشید. 

وی تصریح کرد: با بهره برداری از این آزادراه علاوه بر این که مسیر ۶ساعته شیراز تا اصفهان به چهار ساعت کاهش می‌یابد ماهانه ۱۳۵میلیون لیتر در مصرف سوخت خودروها صرفه جویی می‌شود و روند جا به جایی بار و مسافر از جنوب به شمال کشور تسهیل خواهد شد.

این نماینده مجلس با اشاره به تاثیر ساخت این آزادراه بر شهرستان آباده گفت:  با توجه به عبور آزادراه در حال ساخت شیراز – اصفهان از مناطق عشایرنشین، شهرک های عشایری، دامداری و کشاورزی در کنار این آزادراه ایجاد خواهد شد که رونق گردشگری و اقتصادی این شهرستان را در پی خواهد داشت.

 بازدید از تمامی محور های مواصلاتی منطقه خسرو شیرین، شاه نشین، محمد آباد و فتح آباد، از دیگر برنامه های این سفر یکروزه مسئولان شهرستان آباده بود.

شهرستان آباده در ۲۷۶ کیلومتری شمال شیراز واقع است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha