آزمایش PCR در بیمارستان کیش مجددا از سر گرفته شد

کیش - ایرنا - رییس بیمارستان فوق تخصصی کیش گفت: با تهیه سرسمپلر آزمایشگاهی مجددا امکان اخذ تست PCR  ویژه بیماران کرونایی در این جزیره فراهم شد.

به گزارش ایرنا، مصطفی نادعلی نژاد روز جمعه اظهار داشت: از اواخر هفته گذشته به علت نبود سرسمپلر آزمایشگاهی امکان اخذ تست PCR   در این بیمارستان فراهم نبود و به ناچار از بیماران تست رپید گرفت می شد و این روش به علت خطای بالای قابل اطمینان نبود.

وی اضافه کرد: برای جبران این کاستی با رایزنی های مختلف در کمتر از  یک هفته تجیزات مورد نیاز بیمارستان برای اخذ تست PCR  انجام شده که اکنون ۳۰ تست به صورت دستی در آزمایشگاه بیمارستان فراوری و علاوه بر آن روزانه  بیش از ۱۰۰ نمونه آزمایش pcr کرونا از کیش به تهران ارسال می شود.

نادعلی نژاد افزود: با این امکان تمام آزمایشگاه تضخیص ویروس کرونا با اطمینان ۹۷ درصد اما با تاخیر ۲۴ ساعت به مراجعه کنندگان تحویل داده می‌شود.

کیش هم اکنون در وضعیت قرمز کرونایی قرار داشته و از روز سه شنبه برخی از محدویت های آن تشدید شده است.

از ابتدای شیوع پاندمی کرونا تا ساعت ۲۴ پنجشنبه  ۳۱ تیر در این جزیره ۶ هزار و ۲۳ بیمار مبتلا به ویروس کرونا (کووید ۱۹ و نوع جهش یافته انگلیسی) شناسایی شده است که ابتلای حدود ۵۲ نفرآنان در ۲۴ ساعت منتهی به بامداد پنجشنبه تایید شد.

جزیره کیش با ۹۲ کیلومتر مربع مساحت و ۴۲ هزار نفر جمعیت از توابع شهرستان بندر لنگه استان هرمزگان بوده در آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha