۱ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۵۶
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 84413607
۱ نفر

برچسب‌ها

جانسون به دروغ‌گویی درباره اوضاع کرونا متهم شد

لندن – ایرنا – نماینده حزب مخالف دولت انگلیس طی اظهاراتی تند در صحن علنی مجلس، نخست وزیر این کشور را به دروغ‌گویی و فریب کشور درباره اوضاع کرونا متهم و تصریح کرد که مدیریت او باعث مرگ ده‌ها هزار نفر شده است.

به گزارش روز جمعه ایرنا، «داون باتلر» نماینده حزب کارگر انگلیس بیان داشت: نخست وزیر بارها در پارلمان دروغ گفته است.  مردم بیچاره جان خود را از دست داده‌اند چون او طی ۱۸ ماه گذشته کشور را فریب داده است. 
وی تصریح  کرد که اظهارات جانسون درباره اوضاع کرونا نه تنها غلط که خطرناک است و «من از اینکه نخست وزیر هرگز در پارلمان حاضر نشد اظهاراتش را اصلاح کند متاسفم»
در این لحظه معاون رئیس پارلمان «جودیث کامینز» که ریاست جلسه را برعهده داشت سخنان باتلر را قطع کرد و از او خواست تا اتهاماتش علیه نخست وزیر را پس بگیرد. اما نماینده معترض پاسخ داد که فقط دیدگاه خودش را مطرح کرده و بالاخره «کسی باید حقیقت را بیان کند که نخست وزیر دروغ گفته است» کامینز هم ناگزیر باتلر را از ادامه شرکت در جلسه محروم و او نیز کرسی خود را ترک کرد.  
در چارچوب قوانین پارلمانی که نمایندگان باید یکدیگر را «نماینده محترم» خطاب کنند بستن چنین اتهاماتی به نخست وزیر خلاف مقررات تلقی می‌شود. این درحالیست که جانسون به نوشته نشریه گاردین، از زمانی که قدرت را دست گرفته بارها اظهارات اشتباه و فاحشی را مطرح کرده که دفتر او حاضر به اصلاح آن نشده است.
جانسون از یک سو تحت فشار پیامدهای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و از سوی دیگر مدیریت اوضاع کروناست. او توافق برگزیت درباره ایرلند شمالی را ناکارآمد خوانده و خواستار اصلاح بندهای مرتبط در این زمینه است. با این حال اتحادیه اروپا درخواست لندن برای مذاکرات مجدد درباره توافق برگزیت را غیر ممکن دانسته و دست رد به سینه جانسون زده است. این وضع باعث بروز اختلافات داخلی در ایرلند شمالی بین وفاداران به دولت انگلیس و استقلال طلبان شده است.
از سویی محدودیت‌های کرونایی که طبق نقشه‌راه دولت از دوشنبه گذشته کاهش یافت باعث افزایش آمار مبتلایان به این ویروس و فشار بر مراکز درمانی کشور شده است. جانسون از سوی کارشناسان بهداشتی تحت فشار است تا پیش از آنکه اوضاع از کنترل دولت خارج شود، بخشی از محدودیت‌ها را دوباره اعمال کند.
نتایج نظرسنجی‌ها حاکیست که محبوبیت حزب حاکم محافظه‌کار در ماه‌های اخیر کاهش یافته است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha