افراد بالای ۶۰ سال واکسن کرونا تزریق کنند

گنبدکاووس - ایرنا - امام جمعه گنبدکاووس از افراد بالای ۶۰ سال کشور و این شهرستان مرزی درخواست کرد تا برای تزریق واکسن کرونا به مراکز تجمیعی واکسیناسیون شبکه بهداشت و درمان محل زندگی خویش مراجعه نمایند تا مصونیت نسبی علیه این بیماری درجامعه ایجاد شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین محمود ترابی در خطبه‌های عبادی سیاسی این هفته نمازجمعه گنبدکاووس که به سبب قرمز بودن رنگ کرونایی این شهرستان با جمعیت محدود و با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار شد، اظهارداشت: اکنون واکسن های وارداتی کرونا و واکسن کوو ایران برکت در مراکز درمانی و بهداشتی کشور و گنبدکاووس وجود دارد و واجدین شرایط باید نسبت به تزریق واکسن اقدام نمایند.

وی بااشاره به تزریق چند ساعت پیش دُز دوم واکسن کوو ایران برکت توسط مقام معظم رهبری، افزود: انجام واکسیناسیون به مصونیت نسبی افراد جامعه علیه بیماری کرونا و کاهش مرگ و میر این بیماری کمک زیادی می‌کند.

حجت الاسلام ترابی با اشاره به قطع برق و آب و مشکلات ناشی از آن در برخی نقاط کشور و گنبدکاووس، ضمن توصیه به مردم برای صرف جویی در مصرف آب و برق از مسوولان امور منابع آب این شهرستان نیز درخواست کرد تا از چاه‌های آب کشاورزانی که قابلیت شرب دارند با خرید آب، برای رفع کمبود این ماده حیاتی و کاهش مشکلات مردم استفاده نمایند.

امام جمعه گنبدکاووس با تبریک در پیش بودن سالروز ولادت حضرت امام هادی(ع) و نیز گرامی‌داشت پنجم مرداد سالروز اقامه نخستین نمازجمعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی به فرمان امام راحل (ره) درسال ۱۳۵۸، گفت که اقامه عبادی و سیاسی نمازجمعه در جمهوری اسلامی که افزون بر ۴۰ سال از اقامه آن می‌گذرد، از عنایات الهی به ملت ایران است.

وی به خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان نیز اشاره کرد و آنرا یک شکست برای این کشور استکباری دانست و افزود: آنگونه که مقام معظم رهبری نیز فرمودند" مقابل شرارت‌ها و دخالت‌های آمریکا در منطقه، راهی جز مقاومت نیست و پیام جمهوری اسلامی به ملت‌های منطقه نیز مقاومت است زیرا در سایه آن آمریکا شکست می‌خورد.

حجت الاسلام ترابی در خطبه اول نماز جمعه نیز با تبریک در پیش بودن "عید غدیر" به بیان اهمیت این عید بزرگ اسلامی پرداخت و برلزوم بزرگداشت مطلوب آیین‌های آن توسط مردم تاکید کرد.

شهرستان گنبدکاووس حدود ۳۷۵ هزار نفر جمعیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha