امام جمعه دامغان: نمازجمعه نقش مهمی در خنثی سازی توطئه‌های دشمن داشت

سمنان-ایرنا- امام جمعه دامغان گفت: نماز جمعه به برکت خون شهدا و انقلاب به صورت گسترده ایجاد شد و خنثی سازی توطئه های دشمن را برعهده داشت.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد حسینیان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته دامغان که در محل مصلی امام خمینی (ره) برگزار شد، به پنج مرداد سالروز اقامه اولین نماز جمعه اشاره کرد و افزود: نماز جمعه ها در اقصی نقاط کشور با حضور عموم مردم برگزار می‌شود که ۴۰ سال خنثی سازی و کارکرد مهمی در برابر تهاجم ها را برعهده داشت. 

وی ادامه داد: نماز جمعه در عصر نبوی و امام علی (ع) برگزار شد و از زمان معاویه تا غیبت صغری به دلیل خفقان جامعه، هیچ یک از ائمه نماز جمعه اقامه نکردند و در جمهوری اسلامی ما به برکت خون شهدا و انقلاب به صورت پرشور و گسترده دنبال می‌شود. 

حسینیان اظهار داشت: رعایت تقوا، گرامیداشت یاد خدا، توصیه به مؤمنان، دعوت به اخلاق خوب، حضور در صحنه ها، تبیین معارف و مسائل سیاسی و نگهداشتن مردم در صحنه‌های مختلف، از برکات نماز جمعه است. 

وی به وجود ۳۰۰ روایت در خصوص برگزاری نماز جمعه اشاره کرد و گفت: خطیب، خطبه و مخاطب سه عنصر و ساختار رحمانی نماز جمعه است که برگزاری آن نشاط دینی، امیدآفرینی، حماسه آفرینی جامعه و آرامش روانی را به دنبال دارد. 

حسینیان عید غدیر را عیدالله اکبر دانست و گفت: همه ما باید در حد توان حادثه غدیر را زنده نگهداریم و با نصب پرچم ها، چراغانی، اطعام و برگزاری مراسم جشن، ولایت امیرالمؤمنین را جشن بگیریم. 

امام جمعه دامغان به عملیات مرصاد اشاره و خاطرنشان کرد: در این عملیات، سازمان مجاهدان خلق وارد یک عملیات با ایران شد که منافقان درهم کوبیده شدند و این عملیات برگ زرین افتخارات ایران و نقطه طلایی پیروزی رزمندگان بر منافقان بود.

به گزارش ایرنا، امام جمعه دامغان در پایان خطبه‌ها به مناسبت پنجم مردادماه سالگرد اقامه اولین نمازجمعه به امامت آیت‌الله سید محمود طالقانی، گزارشی از اقدامات یکساله نهاد نماز جمعه در دامغان ارائه کرد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha