نماز جمعه میعادگاه بصیرت‌افزایی و وحدت است

خمین - ایرنا - امام جمعه خمین گفت: نماز جمعه میعادگاه بصیرت‌افزایی و وحدت مردم است و همواره دشمنان از آن هراس دارند.

حجت الاسلام سید«علی حسینی‌پور» در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خمین با اشاره به برپایی  نخستین نماز جمعه در پنج مرداد سال۱۳۵۸ ،افزود: خطیب جمعه به‌ عنوان نماینده مردم نکات و مشکلات را به مسئولان گوشزد می‌کند و این پایگاه اجتماعی و دینی نقش موثری در مراودات مردم و حاکمیت دارد.
وی بیان کرد: ترور ائمه جمعه به دست منافقان و هجمه فرهنگی دشمنان علیه نماز جمعه تاثیر این جایگاه عبادی سیاسی را ثابت می‌کند.
خطیب جمعه خمین با بیان اینکه نظام اسلامی برگرفته از سیره پیامبر (ص) است، ادامه داد: همانگونه که حضرت محمد(ص) در مدینه نماز جمعه را برپا کرد، پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز نماز جمعه در کشور اقامه شد.
حجت الاسلام حسینی‌پور با اشاره به واقعه مهم غدیر، گفت: این واقعه بزرگ به دلیل‌اینکه ادامه دهنده بعثت رسول اکرم است، برترین عید مسلمین است.
وی در بخشی از خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به وقایع خوزستان، افزود : دشمنان به دنبال این هستند که مشکلات کوچک را بزرگ جلوه دهند و همه باید بکوشند تا معضلات این بخش از کشور به‌صورت ریشه‌ای حل شود.
حجت الاسلام حسینی پور با اشاره به اینکه دوز دوم واکسن ایرانی امروز به رهبر معظم انقلاب تزریق شد، تاکید کرد: مردم علاوه بر تزریق واکسن تولید داخل، باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند چرا که سویه دلتا بسیار شدید و با سرعت انتقال بالا می‌تواند تهدید بهداشتی جدی باشد.
نماز عبادی و سیاسی جمعه در ۳۲ نقطه شهری استان مرکزی اقامه می‌شود.

شهرستان خمین واقع در جنوب استان مرکزی زادگاه امام راحل است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha