۱ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۵۳
کد خبرنگار: 2191
کد خبر: 84413547
۰ نفر

برچسب‌ها

خطبه‌های نماز جمعه شهرستانهای خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- لزوم توجه به مشکلات مردم خوزستان، اشاره به فلسفه امامت و ولایت الهی با توجه در پیش بودن روز عید غدیر و یادآوری دستاوردهای نهاد نماز جمعه در نظام جمهوری اسلامی از جمله مباحث مطرح شده در خطبه های نماز جمعه امروز شهرستانهای خراسان رضوی بود.

امام جمعه سبزوار در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان گفت: مردم غیور استان خوزستان که شهدای زیادی تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده اند شایسته توجه بیشتری هستند.

حجت الاسلام غلامرضا مقیسه افزود: برخی سیاست های نادرست و  بدون آینده نگری در گذشته سبب بروز مشکلاتی برای مردم خوزستان شده که کم آبی برخی مناطق شهری و روستایی از آن موارد است.

وی اضافه کرد: دشمن با تبلیغات گسترده در پی آشوب در این منطقه کشور بود که مردم انقلابی و متدین خوزستان با جدا کردن صف خود  از آنها مانع سوءاستفاده دشمنان از مطالبات به حق خود شدند.

 امام جمعه گناباد هم در خطبه های نماز جمعه امروز این شهرستان گفت: در کشورهای اسلامی افراد فاسد و نالایقی مسوولیت را بر عهده دارند که از کمترین شایستگی ها برخوردار نیستند و بیشتر سران این کشورها با قدرتهای ستمگر دست دوستی می دهند و علت عقب ماندگی ها در این کشورها همین است.

حجت الاسلام حسن صادقی نسب با گرامیداشت دهه ولایت افزود: استمرار ولایت غدیر، پذیرفتن ولایت ائمه معصومین (ع) و در دوران غیبت امام زمان (عج) حمایت از ولایت فقیه عادل و نظام اسلامی است. 

وی با اشاره به پنجم مردادماه سالروز اقامه نخستین نماز جمعه در کشور ادامه داد: نماز جمعه، عامل نگهداشتن مردم در صحنه و دفاع از دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی و کانون افشاگری و آگاهی بخشی جامعه نسبت به ترفندهای دشمنان و ایادی سرسپرده آنهاست. 

امام جمعه تربت حیدریه هم در خطبه های نماز جمعه این شهرستان گفت: خضوع در برابر خداوند و اخلاص، ویژه جایگاه امامت است و امامت عهدی الهی است که به افراد شایسته داد می شود و کسی که مردم را به صراط مستقیم هدایت می کند شایسته امامت است و این جایگاه، یک عهد الهی است.

حجت الاسلام محمدرضا عصمتی افزود: ولایت در جامعه اسلامی از مصادیق تقوای الهی است و در قرآن کریم کسی شایسته امامت است که از هر عیب و نقص مبرا و به مقام عبودیت خداوند دسترسی پیدا کرده باشد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha