غدیر روز محک است

مراغه- ایرنا- دبیر ستاد بین‌المللی غدیر هشترود گفت: غدیر روز بیعت با حق و در حقیقت روز محک است و مردم باید خطبه غدیر را دقیق و عمیق مطالعه کنند.

حجت‌الاسلام حسن امیرنژاد روز جمعه در جمع مردم هشترود اظهار داشت: دهه امامت و ولایت بهترین فرصت برای مطالعه عمیق این خطبه برای همه بشریت محسوب می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه اندیشیدن به غدیر فارغ از هر دین و مذهبی مفید خواهد بود، اضافه کرد: پیامبر (ص) در روز غدیر حافظ دین اسلام را به همه نشان داد.

وی با بیان اینکه غدیر درست شناخته نشده، اضافه کرد: امروز امنیت ما به برکت ولایت فقیه و غدیر خم حاصل شده است و همه باید قدر آن را بدانیم.

حجت‌الاسلام امیرنژاد غدیر را هویت و آبروی شیعه دانست و تصریح کرد: در این روز ایمان و کفر، خلوص و نفاق و صفا و حیله مشخص شد.

به گزارش ایرنا واقعه غدیر از مهم‌ترین وقایع تاریخ اسلام است که در آن پیامبر اسلام (ص) هنگام بازگشت از حجةالوداع در ۱۸ ذی‌الحجه سال دهم قمری در مکانی به نام غدیرخم، امام علی (ع) را ولی و جانشین خود معرفی کرد و حاضران که بزرگان صحابه نیز در میان‌شان بودند در آنجا با امام علی (ع) بیعت کردند.

پیامبر (ص) و دیگر معصومان این روز را عید خوانده‌اند و مسلمانان، به‌ویژه شیعیان این روز را جشن می‌گیرند؛ گفتنی است واقعه غدیر در تمامی کتب شیعه و در کتب‌ معروف اهل سنت به صورت متواتر نقل شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha