۱ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۲۹
کد خبرنگار: 2107
کد خبر: 84413514
۰ نفر

برچسب‌ها

هوای کردستان گرم‌تر می‌شود

سنندج - ایرنا - رییس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی کردستان گفت: طی روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده دمای هوای استان حدود ۲ تا سه درجه سانتی‌گراد افزایش می‌یابد و تا اواسط هفته گرما تداوم دارد.

نشمیل احمدیانی روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در شبانه روز گذشته "سلین" با دمای ۴۳ درجه گرمترین و "قاملو" با هشت درجه سانتی‌گراد سردترین نقطه استان بودند.

وی افزود: در این مدت دمای شهر سنندج مرکز استان نیز در سردترین نقطه، ۱۶ درجه و در گرمترین حالت ۴۰ درجه سانتی گراد گزارش شد.

رییس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی کردستان عنوان کرد: بر اساس بررسی نقشه‌های هواشناسی، هوای استان تا اواسط هفته آینده پایدار است و در این مدت در ارتفاعات و نیمه شرقی استان در ساعات بعدازظهر وزش باد و غبار محلی خواهیم داشت.

وی یادآور شد: با توجه به افزایش دما و وزش باد امکان آتش سوزی در مراتع و جنگل‌های استان وجود دارد که لازم است تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارت‌های احتمالی اندیشیده شود.

میانگین بارندگی‌های کردستان از آغاز سال زراعی جاری(اول مهر پارسال) تاکنون ۲۹۱ میلی‌متر بوده که نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته (۵۱۹ میلی‌متر) ۴۴ درصد و در مقایسه با دوره بلندمدت (۲۵ تا ۳۰ سال قبل) حدود ۴۴۶ میلی‌متر، ۳۵ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

اداره کل هواشناسی کردستان دارای ۲۲ ایستگاه هواشناسی شامل ۹ ایستگاه سینوپتیک (هر ساعت یک بار تغییرات هواشناسی در آن اندازه گیری و ثبت می‌شود) و ۱۳ ایستگاه اقلیم‌شناسی، ۷۹ ایستگاه باران‌سنجی و سه ایستگاه جاده‌ای است و این ایستگاه‌ها در طول شبانه روز پارامترهای هواشناسی را اندازه‌گیری و ثبت می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha