فعالیت کارکنان ادارات در شهرهای قرمز کرونایی زنجان به حداقل می‌رسد

زنجان - ایرنا - معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار زنجان گفت: طبق بخشنامه اعلام شده حضور کارکنان ادارات در چهار شهر قرمز این استان از فردا/شنبه/ به حداقل می رسد بطوری که فعالیت در دستگاههای ضروری با ۵۰ درصد نیرو و دیگر دستگاهها با یک سوم نیرو خواهد بود.

سمانه شاددل روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این محدودیت در صورتی از سوی مدیر دستگاههای اجرایی استان در هفته جاری اعمال می شود که خللی در ارائه خدمات ضروری به شهروندان ایجاد نشود.

وی اضافه کرد: با کاهش حضور کارمندان در ادارات و انجام دورکاری ها، نباید تراکم و تجمعی از سوی مراجعه کنندگان در دستگاه های اجرایی استان رخ دهد و در واقع اداره ای در شهرهای دارای وضعیت قرمز کرونایی تعطیل نمی شود.

 به گفته وی، با توجه به اینکه چهار شهر زنجان، ابهر، خرمدره و خدابنده در وضعیت کرونایی قرمز قرار گرفته اند این محدودیت ها در راستای کاهش تردد شهروندان و کارکنان دولت انجام می گیرد.

گفتنی است از روز گذشته  استاندار زنجان اعلام کر با توجه به وضعیت کرونایی در چهار شهر زنجان، ابهر، خدابنده و خرمدره محدودیتهای بیشتر کرونایی اعمال و نظارتهای لازم در این خصوص انجام می‌ شود.

به گزارش ایرنا، در بخشنامه سازمان اداری و استخدامی کشور تصریح شده است، به منظور کاهش ترددهای شهروندان و کارکنان دولت در شرایط هشدار، وضعیت حضور کارکنان و فعالیت ادارات در هر یک از وضعیت‌های اعلامی از سوی قرارگاه عملیاتی ستاد ملّی مدیریت کرونا در ادارات شهرها به شرح زیر خواهد بود.

وضعیت «زرد» :

کارکنان ادارات ارائه‌دهنده خدمات ضروری و دستگاه‌های مرتبط با مأموریت‌های اساسی و مدیریت شهری با ۱۰۰ درصد ظرفیت در محل کار حاضر خواهند شد. در سایر ادارات شهر ارائه خدمات با حضور ۳‌/۲ (دو سوم) کارکنان انجام خواهد شد.

وضعیت «نارنجی» :

ادارات ارائه‌دهنده خدمات ضروری و دستگاه‌های مرتبط با مأموریت‌های اساسی و مدیریت شهری می‌توانند با تشخیص بالاترین مقام مسئول (در سطح ملّی یا استان) نسبت به کاهش حضور تا ۳‌/۱ (یک سوم) کارکنان خود اقدام کنند. در سایر ادارات شهر ارائه خدمات با حضور۵۰% (پنجاه درصد) کارکنان انجام خواهد شد.

وضعیت «قرمز» :

دستگاه‌های ارائه‌دهنده خدمات ضروری و دستگاه‌های مرتبط با مأموریت‌های اساسی و مدیریت شهری می‌توانند با تشخیص بالاترین مقام مسئول (در سطح ملّی یا استان) نسبت به کاهش حضور تا ۵۰% (پنجاه درصد) کارکنان خود اقدام نمایند، مشروط بر آنکه خللی در ارائه خدمات ضروری به‌وجود نیاید. در سایر ادارات شهر ارائه خدمات با حضور حداکثر ۳‌/۱ (یک سوم) کارکنان انجام خواهد شد. کلیه مراکز آموزشی (آموزشگاه‌ها، مدارس، دانشگاه‌ها و ...) به‌طور کامل تعطیل و صرفاً کارکنانی که حضور آنان برای حفاظت فیزیکی و حفاظت تأسیسات و سامانه‌های الکترونیکی ضروری باشد، در محل کار خود حضور خواهند یافت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha