احتمال رگبار شدید باران در هرمزگان وجود دارد

بندرعباس - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: احتمال رگبار شدید باران به خصوص در ارتفاعات این استان با توجه به پیش بینی‌های اداره کل هواشناسی هرمزگان برای ۲ روز آینده وجود دارد.

مهرداد حسن‌زاده عصر جمعه درگفت وگوبا ایرنا اظهار داشت: افراد با توجه به احتمال وقوع بارش های سنگین به ویژه در ارتفاعات استان و احتمال بالای طغیان رودخانه‌های فصلی و سیلابی شدن مسیل‌ها در این مدت از قرارگیری در حریم رودخانه های فصلی و همچنین صعود به ارتفاعات در استان خودداری کنند.

وی ادامه داد: هرمزگان در دوم و سوم مرداد ماه شاهد تقویت سامانه فصلی می‌شود که این موجب رگبار شدید باران و رعد و برق همراه با تگرگ، تند باد لحظه‌ای همراه با گرد و خاک خواهد شد و می‌تواند منجر به سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه های فصلی، آبگیری معابر عمومی، انسداد موقت جاده‌ها، خسارت در اثر تند باد لحظه‌ای، کاهش دید و گردوخاک را به دنبال داشته باشد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان اضافه کرد: ارتفاع‌ها و مناطق مستعد هرمزگان به ویژه شهرستان‌های حاجی آباد، بشاگرد، رودان، بستک و ارتفاعات بخش مرکزی از مناطقی هستند که تحت تاثیر این سامانه قرار خواهند گرفت و در راستای ایمنی مردم تقاضا داریم افراد از قرارگیری در حریم رودخانه های فصلی و همچنین صعود به ارتفاع‌ها اجتناب کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha