دستگاه های متولی سهمیه مرغ استان کرمانشاه را سریعتر تامین و توزیع کنند

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه نظارت بر توزیع مرغ از مرغداری تا کشتارگاه باید بیشتر شود از دستگاه های متولی خواست سهمیه مرغ مردم استان را هرچه سریعتر تامین و در بازار توزیع کنند.

به گزارش ایرنا؛ "هوشنگ بازوند" روز جمعه در جلسه ستاد تنظیم بازار استان در سرسرای تدبیر استانداری بر نظارت بیشتر و گسترده تر در توزیع مرغ و لزوم اتخاذ تمهیدات لازم برای جلوگیری از هر گونه گرانی و تورم تاکید کرد و اظهار داشت: باید تلاش ویژه صورت گیرد که جلسات این ستاد با آنچه که در کف خیابان برای مردم در توزیع مرغ وجود دارد، نزدیک شود و طوری عمل شود که اقدامات این ستاد اجرایی و عملیاتی شود تا در جامعه نمود خود را نشان دهد.

مقام ارشد استان با تاکید توجه ویژه در اجرایی شدن مصوبات این ستاد بیان داشت: ادارات جهادکشاورزی و صمت باید به مصوبات جلسات ستاد تنظیم بازار استان توجه کافی داشته باشند و زمانی که مسئولان جهاد کشاورزی در جلسات مربوط به این ستاد قول می دهند که در مدت سه روز ۲۰۰ تن مرغ وارد استان خواهند کرد حتماً باید این قول خود عمل کنند زیرا بعداً مشاهده کردیم که این میزان مرغ وارد استان نشده است.

بازوند با بیان اینکه باید واقعیت ها را به مردم بگوئیم،  اظهار داشت: اگر دستگاه ها در تعهدی که می دهند قادر به تحقق آن میزان قول خود نیستند در این جلسات اعلام کنند که این میزان از عهده ما خارج است تا ما به تدوین برنامه ها و دیگر راهکارها بپردازیم.

جهاد کشاورزی پیگیر سهمیه استان باشد

استاندار کرمانشاه با اشاره به پیگیری ها و رایزینی های صورت گرفته برای گرفتن سهمیه مناسب برای دریافت و توزیع مرغ از وزارت جهادکشاورزی برای استان ادامه داد: ما پیگیری های لازم را برای گرفتن حق استان انجام داده ایم اما پیگیری های بعدی برای حمل و توزیع مرغ به استان صورت نگرفته است لذا از جهادکشاورزی استان می خواهیم که در این زمینه پیگیری ها و تلاش های خود را برای گرفتن سهمیه استان افزایش دهد تا در این زمینه مردم راحتر و بهتر به خرید مرغ دسترسی داشته باشند.

نماینده عالی دولت در استان همچنین بر نظارت دقیق از مرغداری تا کشتارگاه ها برای توزیع مرغ تاکید کرد و گفت: آنچه که واقعیت دارد نظارت ها توسط دستگاه های اجرایی ذیربط با آنچه که در کف خیابان در توزیع مرغ وجود دارد، ضعیف تر است و گزارشی که صداوسیما شب گذشته از نحوه توزیع مرغ در استان پخش کرد واقعاً ناراحت کننده بود لذا با توجه به شرایط حاضر و مشکلاتی که وجود دارد نباید بگذاریم که مشکلات مردم بیشتر شود.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه هر مدیر و مسئولی در این مقطع انتقال دولت کم کاری کند در واقع یک خیانت بزرگ در حق مردم انجام داده است اظهار داشت: تا روزی که در استان مسئول هستیم باید با تمامی توان به حل مشکلات مردم بپردازیم.

وی افزود: در گزارش صداوسیما در خصوص نحوه توزیع مرغ، مردم اعلام می کردند که چون ناظر حاضر نیست مغازه دارها اقدام به توزیع نمی کنند و مردم همچنان پس از ساعت ها معطلی باید به جای دیگری مراجعه کنند لذا ما در این زمینه که با حق مردم ارتباط دارد به هیچ عنوان کوتاه نخواهیم آمد و چنانچه این گونه موارد دوباره مشاهده شود حتماً با دستگاه متولی به شدت برخورد خواهیم کرد و این دستگاه ها باید به تقویت روند نظارتی خود به منظور توزیع به موقع مرغ اقدام کنند.

مدیران پاسخگوی مردم و رسانه ها باشند

بازوند همچنین بر پاسخگو بودن مدیران و مسئولان در هر زمان شبانه روز تاکید کرد و بیان داشت: ما وقتی که مسئولیت قبول می کنیم باید در هر زمانی که مشکلی پیش آمد پاسخگوی مردم و رفع مسائل موجود باشیم نه اینکه با عدم پاسخگویی به بدتر شدن شرایط کمک کنیم لذا مردم وقتی به مسئولی زنگ می زنند امیدوار به پاسخگویی هستند و ما وظیفه داریم که پاسخگوی آنان باشیم.

مقام ارشد استان افزود: زمانی که رسانه ها و یا مردم به مدیری زنگ می زنند و با عدم پاسخگویی از طرف مسئول مواجه می شوند این موضوع غیر از ضعف مدیریتی چه مفهومی می تواند داشته باشد؟ لذا باید توجه کنیم فردی مدیر محسوب می شود که در شرایط بحران ضمن تلاش برای رفع مشکلات، در همه حال پاسخگوی مردم است زیرا اگر مردم واقعیت ها را بدانند خودشان در حل مشکلات کمک حال مدیران و مسئولان خواهند بود.

استاندار کرمانشاه همچنین گفت: لازم است مغازه هایی که همکاری و هماهنگی خوبی در توزیع مرغ ندارند این گونه مغازه ها به عنوان متخلف با نصب بنر به مردم معرفی شوند زیرا مردم مشاهده می کنند که مغازه ای در این زمینه خوب عمل نکرده با مجازات همراه شده و همچنین این موضوع نقش مهمی در توزیع بهتر مرغ نیز خواهد داشت.

بازوند در ادامه از فرمانداران خواست که کمیته نظارتی خود را به منظور توزیع بهتر مرغ در شهرستان ها فعال تر کنند.

وی همچنین با تاکید بر نظارت دقیق جهت توزیع اقلام و توزیع مرغ در حلقه های مختلف افزود: با توجه به اینکه کشور در حال حاضر در ارتباط با کشورهای خارجی و تبادل پول دچار مشکل شده لذا در این شرایط افرادی به دنبال تخلف و سوداگری هستند و از این مسیر به دنبال تخلفات و کسب درآمد نامشروع برای خودشان هستند لذا تنها راه جلوگیری از این افراد در شرایط حاضر نظارت دقیق تر و جدی تر همراه با پیگیری در کمک به توزیع مناسب کالاها و اقلام جهت دسترسی آسانتر مردم است.

نماینده عالی دولت در استان تصریح کرد: مردم در حال حاضر شرایط سختی را می گذرانند لذا از ما توقع دارند که پاسخگوی مشکلات آنها باشیم و با همت و تلاش افزونتر به ایجاد شرایط بهتر در جامعه کمک کنیم.

وی در پایان سخنان خود گفت: باید با تلاش و کوشش بیشتر به مردم اعلام کنیم که ما همواره در کنار آنان هستیم و در این زمان که در دوران انتقال دولت قرار داریم ذره ای از توان ما برای خدمت رسانی بیشتر و حل مشکلات مردم کمتر نشده است و همچون گذشته در مواجهه با مشکلات به هیچ عنوان کوتاه نخواهیم آمد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha