امام جمعه موقت مهاباد: شهروندان در مصرف بهینه آب دقت کنند

مهاباد- ایرنا- امام جمعه موقت مهاباد با اشاره به بحران آب در سال جاری گفت: شهروندان در مصرف بهینه و صحیح آب دقت کنند تا مشکلات حاصل از کم آبی به حداقل برسد.

ماموستا سلیمان رشیدی در خطبه نماز جمعه این هفته مهاباد افزود: آب به عنوان مایه حیات جزء جدایی ناپذیر زندگی بوده و ضروری است استفاده بهینه و صحیح از آن به ویژه در ایام کم آبی مورد توجه همگان قرار گیرد.

وی ادامه داد: خداوند در قرآن تاکید به مصرف بهینه آب کرده حتی در شرایطی که اگر منبع آب منتهی به دریاها و اقیانوس باشد.

امام جمعه موقت مهاباد با اشاره به اینکه زندگی جانداران و حیوانات نیز به آب وابسته است، اظهار داشت: مصرف بهینه آب تنها مربوط به بخش شرب نیست و همه اقشار در استفاده از این مایه حیاتی باید اهتمام داشته باشند.

ماموستا سلیمان رشیدی با اشاره به شیوع دوباره کرونا و آغاز پیک پنجم آن گفت: برای جلوگیری از همه گیری و کنترل مرگ و میر ناشی از این بیماری ضروری است همه سالمندان طبق اولویت بندی های انجام شده، نسبت به دریافت واکسن اقدام کرده و زمینه سلامت خود و اطرافیان را فراهم کنند.

وی اضافه کرد: فرصت تزریق رایگان واکسن کرونا فراهم شده و مردم ما از این نعمت در راستای سلامت جامعه باید بیشتر استفاده کنند.

ماموستا رشیدی بیان کرد: آمار ابتلا و بستری در شهرهای اطراف مهاباد نشان می دهد در صورت رعایت نکردن مردم و ادامه این روند وضعیت را حادتر شده و دوباره فعالیت های اجتماعی و ترافیکی اعمال خواهد شد. 

بحران کم آبی مشکلاتی را در سطح جامعه برای کشاورزی و حتی آب آشامیدنی برای برخی از شهرهای کشور به وجود آورده که نیاز است شهروندان در مصرف آن دقت کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha