هواشناسی نسبت به شرایط ناپایدار جوی در استان بوشهر هشدار داد

بوشهر- ایرنا - مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: از بعد از ظهر شنبه تا اواخر روز یکشنبه نسبت به احتمال جاری شدن روان‌آب در مسیل‌ها و بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها در این استان هشدار سطح آگاهی و آمادگی داده می‌شود.

فرج‌ الله شکوهی پور روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: در مدت یاد شده همچنین نسبت به صاعقه، خسارت به سازه‌های موقت و محصولات کشاورزی، وزش تندباد شدید موقتی، خیزش گرد و خاک و  افزایش موقت ارتفاع موج دریا هشدار داده می‌شود.

وی بیان کرد: از عصر امروز تا اوایل شب فعالیت سامانه موسمی در استان آغاز و ناپایداری‌های جوی همراه با رشد ابرهای همرفتی افزایش می‌یابد.

شکوهی‌پور اظهارداشت: منطقه اثر این سامانه شنبه در ساعت‌های عصرگاهی برای بخش‌هایی از شهرستان‌های عسلویه، جم، کنگان ، دیر و دشتی و در روز یکشنبه در ساعت‌های عصرگاهی برای مناطق مرتفع و ارتفاعات استان بوشهر پیش‌ بینی شده است.

وی ادامه داد: در این شرایط توصیه می‌شود به منظور پیشگیری از حوادث احتمالی نسبت به توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، چرای دام در مسیل‌ها و مناطق مرتفع، فعالیت‌های کوهنوردی و تقویت سازه‌های موقتی و تابلوهای تبلیغاتی، عبور از مجاورت سازه‌های نیمه کاره و همچنین ترددهای دریایی احتیاط جدی صورت گیرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha