سفرهای اخیر، صف‌های واکسن کرونا در قزوین را خلوت کرد

قزوین - ایرنا - مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین با انتقاد از بی‌توجهی‌ مردم به شیوع ویروس کرونا گفت: خلوت شدن صف‌های واکسن طی روزهای اخیر نشان داد که بسیاری از افراد بدون توجه به پیک پنجم کرونا به سفر رفته و پیشگیری از بیماری کووید ۱۹ نیز برایشان اولویت بعدی محسوب می‌شود.

مریم بیدخام روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: گزارش برخی از مراکز واکسیناسیون روز گذشته /پنجشنبه/ بیانگر آن بود که طی شبانه روز گذشته تنها ۴۰ شهروند قزوینی برای واکسیناسیون به محل‌ از پیش تعیین شده مراجعه داشته‌ و در ساعات دیگر روز نیز هیچ درخواست کننده‌ای به این مرکز مراجعه نداشته است.

وی با بیان اینکه در تعطیلات اخیر، سفر شهروندان به خارج از استان باعث کاهش صف‌های واکسیناسیون شده، تاکید کرد: در شرایطی که جامعه با پیک پنجم شیوع ویروس کرونا دست و پنجه نرم‌ می‌کند و نوع جهش یافته آن موسوم به دلتا با عوارض شدیدتری روبرو است، انتظار داشتیم که عموم شهروندان با توجه به این مساله از سفرهای غیرضروری خودداری کرده و به پیشگیری از این ویروس مبادرت کنند.

به گفته بیدخام، این نوع رفتارهای اجتماعی بیانگر آن است که هنوز جامعه به درک واقعی و عمیقی در خصوص مخاطرات بیماری کووید ۱۹ پی نبرده و لازم است که شیوه نامه‌های بهداشتی را با اهتمام و قانونمندی بیشتری در سطح جامعه اجرایی ساخت.

این مسؤول بر رعایت زمان و ساعت مراجعه شهروندان برای واکسیناسیون تاکید و یادآور شد: پیش بینی می‌شود که پس از تعطیلات با ازدحام شهروندان برای واکسیناسیون مواجه شویم که به همین خاطر درخواست می‌شود مردم با توجه به زمان و روز اعلام شده، برای انجام واکسیناسیون مراجعه کنند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین خاطرنشان کرد: پیشنهاد می‌شود تا مسؤولان درمانی برای کاهش ازدحام دریافت کنندگان واکسن کرونا مراکز واکسیناسیون را افزایش داده و به غیر از محل نمایشگاه بین‌المللی، دانشگاه فرهنگیان و بیمارستان ارتش را در قزوین برای مراجعه کنندگان دایر کنند.

بیدخام اضافه کرد: از شهروندان قزوینی تقاضا داریم که در شرایط افزایش شیوع ویروس کرونا، تنها در ساعت‌های اعلام شده مراجعه کرده و از ازدحام و مراجعه در محل های تعیین شده، خودداری کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha