دمای هوا در همدان به ۴۰ درجه سانتی گراد می‌رسد

همدان- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان با اعلام وضعیت جوی پایدار استان، گفت: تابش مستقیم آفتاب موجب افزایش دمای روزانه بیشتر مناطق استان تا ۴۰ درجه سانتی گراد می‌شود.

"محمدحسن باقری شکیب" روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه های پیش‌یابی هواشناسی، آسمان بیشتر نقاط استان همدان در ۲۴ ساعت آینده صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد و غبار محلی پیش بینی می شود.

وی اظهار داشت: از ۲ روز گذشته بیشینه دمای هوا در استان همدان بین یک تا ۲ درجه سانتی گراد افزایش یافته و در برخی از نقاط برای امروز به ۴۰ درجه سانتی گراد بالای صفر می‌رسد.

باقری شکیب گفت: سرعت وزش باد در ساعات بعدازظهر امروز به صورت مقطعی و موقت افزایش می‌یابد و در برخی از نقاط به ۵۰ کیلومتر در ساعت نیز می‌رسد.

وی تصریح کرد: دمای کمینه(شبانه)  بیشتر نقاط استان نیز بین ۲ تا سه درجه سانتی گراد افزایش خواهد یافت.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: اسدآباد با ۳۹ درجه سانتیگراد بالای صفر و بهار با ۱۵ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ترتیب گرمترین و خنک ترین نقاط استان همدان در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

وی اظهار داشت: کمینه و بیشینه دمای هوای شهر همدان نیز در این مدت به ترتیب ۱۶ و ۳۸ درجه سانتیگراد بالای صفر به ثبت رسیده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha