گینه منصرف شد، حضور دوباره نماینده آفریقا در المپیک

تهران - ایرنا - مسوولان ورزش گینه که روز گذشته خبر از عدم حضور در بازی های المپیک داده بودند ۲۴ ساعت پس از این تصمیم از بازگشت دوباره به توکیو خبر دادند.

به گزارش ایرنا، مقامات کشور گینه روز گذشته اعلام کرده بودند به دلیل شیوع ویروس کرونا و به دلیل حفظ سلامتی ورزشکاران خود در این دوره از بازی های المپیک حضور نخواهند نیافت، اما ۲۴ ساعت بعد از این تصمیم نظر آنها عوض شد و اعلام کردند در بازی های المپیک توکیو حضور خواهند یافت. 

با این شرایط کاروان ۵ نفره گینه راهی توکیو می شود تا در این آوردگاه بزرگ ورزشی به میدان برود. وزیر ورزش گینه با اشاره به این موضوع گفت: وزارت امور خارجه و وزارت ورزش موافقت خود را با حضور ورزشکاران‌ این کشور در المپیک اعلام کرده و این امر انجام می شود.

گینه در ۱۱ دوره از بازی‌های المپیک حضور داشته که اولین بار مربوط به سال ۱۹۶۸ در مکزیکوسیتی می‌شود. آخرین باری که این کشور در المپیک حضور نداشت، مربوط به سال ۱۹۷۶ در مونترال است.

در این دوره از بازی های کره شمالی تنها کشوری است که در المپیک ۲۰۲۰ توکیو حضور نخواهد داشت.

با تعویق یک ساله المپیک ۲۰۲۰ توکیو به دلیل شیوع ویروس کرونا، این تورنمنت از ۲۳ جولای تا ۸ آگوست ۲۰۲۱، (اول تا ۱۷ مردادماه ۱۴۰۰) و پارالمپیک نیز از ۲۴ آگوست تا پنجم سپتامبر ۲۰۲۱ (دوم تا چهاردهم شهریورماه ۱۴۰۰) در پایتخت ژاپن برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha