برنامه‌های حرم مطهر رضوی در دهه ولایت اعلام شد

مشهد-ایرنا- سخنرانی، شعرخوانی و کرسی تلاوت قرآن کریم از جمله برنامه های حرم مطهر رضوی در دهه ولایت است.

به گزارش پایگاه خبری آستان قدس رضوی، "در پناه مولا" عنوان ویژه برنامه‌ای است که در قالب برگزاری سمینارهای بین المللی غدیر به زبان‌های مختلف ویژه این ایام در نظر گرفته شده است، این برنامه روزهای دوم، چهارم و ششم مردادماه در محل رواق دارالرحمه حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود. همچنین در شب و روز عید غدیر خم هم کرسی‌های تلاوت رضوی در محل ایوان مقصوره گوهرشاد برگزار خواهد شد. 

بنابراین گزارش، جشن دهه ولایت هر شب از ساعت ۱۹ تا ۲۲ در صحن پیامبر اعظم(ص) برگزار می‌شود. هم‌خوانی قرآن کریم، گروه سرود گلدسته‌های حرم، قرائت صلوات خاصه حضرت رضا(ع)، سخنرانی، قرائت زیارت امین الله، مدیحه‌سرایی، گفت‌وگو با کارشناس مذهبی، شعرخوانی، نمایش آئینی برخی از برنامه‌های اجرایی این جشن‌هاست.
برگزاری محفل شعر بین‌المللی با حضور شاعران آیینی در ویژه برنامه "رسم دعبل" از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده در این ایام است که به صورت چند زبانه میزبان زائران و مجاوران در صحن غدیر حرم مطهر رضوی با موضوع "برادری و اخوت" خواهد بود.
این ویژه برنامه چهارشنبه ۶ مرداد ماه به صورت مجازی در محل رواق دعبل حرم مطهر رضوی ویژه عموم و مدرسه خیرات خان ویژه بانوان تدارک دیده شده است.

بنابه این گزارش، دختران تمدن ساز نیز عنوان ویژه برنامه‌ای است که همه روزه از ساعت ۹ صبح تا ۱۹ دهه ولایت در محل مدرسه خیرات خان با اجرای برنامه‌هایی همچون کرسی تلاوت قرآن، سخنرانی، مدیحه سرایی، قرائت زیارت، اجرای گروه‌های سرود، شعرخوانی، نمایش آئینی، پرسمان دینی ویژه بانوان تدارک دیده شده است.

برگزاری پرسمان‌های دینی و اخلاقی و مسابقه کتابخوانی محوری "حاضران به غایبان برسانند" با موضوع غدیر نیز به مناسبت این ایام برنامه‌ریزی شده است. 

دهه ولایت از نهم ذی الحجه (روز عرفه) آغاز شده است و تا هجدهم ذی الحجه (روز عید غدیر)  ادامه خواهد داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha