ثبت زابل به عنوان شهر ملی سیاه‌دوزی پیگیری می‌شود

زاهدان- ایرنا- سرپرست اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زابل از پیگیری و تلاش برای ثبت این شهر به عنوان شهر ملی سیاه‌دوزی کشور خبر داد.

صادق میرحسینی روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: با توجه به برنامه‌ریزی لازم در راستای توسعه و گسترش هنر سیاه‌دوزی سیستان در شهر زابل و تکمیل پرونده این شهر برای ثبت به‌عنوان شهر ملی سیاه‌دوزی اقدام به شناسایی و ساماندهی صنعتگران و تولیدکنندگان آثار سیاه‌دوزی در سطح شهرستان شده است.
وی افزود: صنعتگرانی که در زابل در رشته سیاه‌دوزی فعالیت می‌کنند لازم است به منظور انجام مراحل صدور مجوز تولیدی صنایع‌دستی با همراه داشتن مدارک مورد نیاز به اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان مراجعه کنند تا سیر مراحل قانونی انجام شود و یک قدم در مسیر تکمیل پرونده زابل به عنوان شهر ملی سیاه‌دوزی سیستان نزدیک‌تر شویم.
سرپرست اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زابل خاطرنشان کرد: در همین زمینه خلاصه پرونده این شهر به عنوان شهر ملی سیاه‌دوزی به اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان ارسال شده تا در صورت کسب موافقت شورای راهبردی ثبت شهرها و روستاهای ملی پرونده اصلی برای دفاع ارسال شود.
وی تصریح کرد: همراهی هنرمندان و صنعتگران در سرعت بخشیدن به اهداف مورد نظر باعث عزم بیشتر در تکمیل پرونده خواهد شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha