۱ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۲:۰۷
کد خبرنگار: 1513
کد خبر: 84413312
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

خوزستان  پنجشنبه شب آرام بود

اهواز- ایرنا- برخی شهرهای استان خوزستان چند شبی است که به بهانه تنش آبی شاهد اعتراضات و بعضا اغتشاشات بوده ولی شامگاه پنجشنبه این استان شب آرام و بدون تجمعی را سپری کرد.

اکنون که آبرسانی در خوزستان بصورت گسترده درحال وقوع است  و آرامش به مردم بازگشته جریان معاند و برانداز با انتشار کلیپ های مختلف جعلی و نشر آنها در فضای مجازی و بعضا پخش از شبکه های ماهواره ای بدنبال استمرار خشونت و القای کشته سازی است در حالی که به جز چند تجمع پراکنده محدود در ماهشهر و شادگان شامگاه پنجشنبه تمام شهرهای خوزستان آرام و بدون تنش بود.

گزارشهای میدانی خبرنگاران ایرنا حاکیست با توجه به جاری شدن آب در رودخانه کرخه نور از روز گذشته اعتراضات در اغلب شهرهای خوزستان درغرب استان فروکش کرد و امشب هم مابقی شهرها به آرامش رسیدند.

استاندار خوزستان به همراه فرمانده سپاه استان روز پنجشنبه به ایذه رفتند و پس از دیدار با بزرگان این شهرستان قول دادند مشکلات آبی آنها را پیگیری کنند و همین امر در آرام کردن مردم ایذه که دو شب پیاپی نا آرام بود نقشی موثر داشت.

همچنین روز گذشته استاندار خوزستان با جمعی از بزرگان و شیوخ عرب شهرهای غرب استان دیدار کرده و همین امر در آرام کردن مردم تاثیر گذار بود.

رسانه های معاند امشب هم تمام تلاش خود را کردند تا مردم را به خیابانها بیاورند اما با تدبیر مسوولان استان این اتفاق نیفتاد.

هر چند پلیس در شهرهای شادگان، ماهشهر، ایذه، دشت آزادگان و برخی مناطق اهواز حضوری قوی داشت ولی مردم هم به خیابانها نیامدند.

برخی شهرهای استان خوزستان نظیر خرمشهر، آبادان، ماهشهر، شادگان، دشت آزادگان، هویزه ، شوش و ایذه و در مواردی هم دزفول و اندیمشک در روزهای گذشته شاهد اعتراضات مردمی بود.

در جریان این اعتراضات اشرار مسلح و معاند، ستوان دوم  "ضرغام پرست" را حین انجام ماموریت، به شهادت رساندند و یک مأمور دیگر را مجروح کردند.

این دو مأمور برادر بودند که یکی به شهادت رسید و دیگری  از ناحیه پا مجروح  و برای مداوا به مرکز درمانی منتقل شد.

استان خوزستان از ابتدای امسال به دلیل خشکسالی و کاهش منابع آبی وارد چالش آبی شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha