تردد خودرویی بین شهرهای گلستان ۳۵ درصد کمتر شد

گرگان- ایرنا - استاندار گلستان با اشاره به همراهی مطلوب مردم و مسافران در اجرای محدودیت تردد طی روزهای اخیر از کاهش ۳۵ درصدی رفت وآمد خودروها در محورهای برون شهری استان خبرداد و گفت که برای مهار روند روبه رشد شیوع گسترده کرونا دلتا استمرار این رویه و اقدامات مشابه آن ضروری است.

به گزارش شامگاه پنجشنبه روابط عمومی استانداری گلستان، هادی حق شناس اظهار داشت: همراهی مردم در پرهیز از سفرهای غیرضروری و عدم حضور در تفرجگاه‌ها به خصوص در روزهای تعطیل این هفته در کاهش شیوع کرونا موثر خواهد بود.

وی بیان کرد: بر اساس تحلیل خروجی سامانه های تردد شمار برخط ۵۲ نقطه گلستان، در ۲ روز اخیر با توجه به اعمال محدودیت ها، تردد در جاده‌های استان ۳۵ درصد کمتر شده و نرخ جریان ساعتی تردد از رقم ۳۶۴ به ۲۳۳ خودرو کاهش یافته است.

استاندار گلستان افزود: اعمال محدودیت های تردد در سه روز گذشته در کاهش ترددها و قطع زنجیره کرونا اثر بخش خواهد بود.

وی گفت : هم اکنون چند صد بیمار در منازل در قرنطینه هستند و  هزار و ۸۰ بیمار در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

استاندار گلستان در خصوص چگونگی فعالیت بازار استان گفت: تا اطلاع بعدی اعمال محدودیت در فعالیت اصناف و بازارهای سرپوشیده و پاساژها ادامه خواهد داشت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان دیروز پنجشنبه گفته بود: روزانه بیش از ۵۰۰ بیمار مبتلا به کرونا سرپایی مداوا شده و یا دارو دریافت می‌کنند که اگر آمار مبتلایان سرپایی را نیز به مجموع بستری‌ها اضافه کنیم، وضعیت امروز در گلستان از اسفند ۹۸ و فروردین ۹۹ بدتر است.

عبدالرضا فاضل اظهار داشت: بر اساس شاخص‌های جمعیتی و ابتلا و بستری شمار بیماران، وضعیت در گلستان وخیم‌تر از تهران است و ممکن است با ادامه این روند در استان برای ارایه خدمت به بیماران با مشکل مواجه شویم.

هم اکنون وضعیت ۱۳ شهرستان گلستان قرمز و فراتر از آن است و تنها گمیشان در وضعیت نارنجی شیوع کرونا قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha