خادمیاران رضوی هفت تن گوشت قربانی در یزد توزیع کردند

یزد- ایرنا- دبیر کانون‌های خدمت رضوی یزد از توزیع هفت تن گوشت قربانی به همت خادمیاران و خیران نیکوکار بین نیازمندان استان در ۲۴ ساعت گذشته به مناسبت عید قربان خبر داد. 

محمدحسین رحیمی نسب عصر پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه هدف خادمیاران رفع محرومیت‌زدایی از مستمندان است، افزود: به مناسب عید قربان، در اجرای طرح پویش نذر قربانی این میزان گوشت میان نیازمندان توزیع شد. 

مدیرکل سابق بهزیستی استان یزد با قدردانی از همکاری مردم و خیران ادامه داد: همزمان با عید قربان به همت خادمیاران رضوی و خیران ۱۹۳ راس گوسفند و یک راس گاو در روز عید قربان با هزینه  ۷۸۴ میلیون تومان خریداری و ذبح و بین فقرای مناطق مختلف تقسیم شد.  

این فعال اجتماعی و پزشک طب سنتی با بیان اینکه گوشت‌های قربانی در هفت هزار بسته نذی از سوی خادمیاران و خیرین بسته‌بندی و میان محرومان توزیع شد یادآور شد: این اقدام نشانه‌ای از اراده مستحکم مردم در راستای نذر قربانی و حس نوعدوستی مردم نیک‌اندیش است. 

رحیمی‌نسب گفت: در مجموع بیش از هفت هزار خانوار در سراسر استان با رعایت کامل نکات بهداشتی از گوشت قربانی بهره‌مند شدند و این طرح بر حسب ضرورت تا پایان سال‌جای ادامه دارد و باید خیران همکاری خود تداوم بخشند.

تاکنون بر اساس مقررات و ضوابط تعیین شده هشت هزار و ۵۰۰ خادمیار رضوی در ۱۱ شهرستان این استان سازماندهی شدند، این افراد در ۱۰ کانون مرکز استان  و ۱۰ شهرستان‌ دیگر  وظایف فرهنگی و محرومیت‌زدایی را با همکاری مردم و خیران در راستای خدمت به شهروندان و نیازمندان جامعه انجام می‌دهند.

ترویج فرهنگ رضوی به خصوص در سبک زندگی اسلامی و تلاش و پیگیری با همراهی علاقه‌مندان و مردم نیکوکار به اقشار آسیب‌پذیر در مناطق مختلف جزو برنامه‌های مهمی است که با همت خادمیاران از سوی کانون‌های زیر پوشش صورت می‌گیرد.

استان یزد با ۱۱ شهرستان یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که ۸۷ درصد در ۲۴ شهر و بقیه در روستاها و آبادی ها زندگی می‌کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha