۱ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۸:۳۴
کد خبرنگار: 1347
کد خبر: 84413191
۱ نفر

برچسب‌ها

۲ نفر دیگر در زرینه‌رود شاهین‌دژ غرق شدند

مهاباد- ایرنا-مسوول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شاهین‌دژ گفت: ۲ نفر در رودخانه زرینه رود واقع در محدوده کشاورز این شهرستان غرق شدند.

اسماعیل فرحناک روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: غرق شدگان به علت آشنا نبودن به فن شنا در روردخانه زرینه رود جان خود را از دست دادند.

وی ادامه داد: طی کمتر از یک ماهه گذشته ۶ مورد غرق شدگی منجر به فوت در زرینه رود این شهرستان اتفاق افتاده است.

مسوول روابط عمومی شبکه بهداتشت و درمان شاهین‌دژ اظهار داشت: هیچ گونه مانع و تابلوی هشدار دهنده ای برای اعلام خطر شنا ممنوع در مسیر رودخانه دیده نمی‌شود و امکانات نجات غریق نیز در این منطقه وجود ندارد.

فرحناک تاکید کرد: برای کمک به افراد غرق شده، نجات مصدوم در نیم ساعت اول مخصوصا اگر در آب سرد غرق شده باشد، شانس بیشتری برای زنده ماندن دارد ولی اگر بیش از ۲ ساعت از آب خارج شود ،هیچ گونه عملیات پزشکی موثر نخواهد بود.

وی از همه شهروندان به ویژه اهالی روستاهای حاشیه رودخانه زرینه رود خواست تا از شنا کردن در آب این رودخانه به دلیل شدت جریان آن اکیدا خودداری کرده و والدین نیز کنترل بیشتری را در این امر برروی فرزندانشان انجام دهند. 

رودخانه زرینه به طول ۲۴۰ کیلومتر از دامنه‌های شرقی چهل چشمه کردستان (مابین بانه - سقز) سرچشمه می‌گیرد و بعد از گذشتن از مسیرهای طولانی و بهره مند ساختن اراضی کشاورزی زیادی بر سر راه خود از شاهین‌دژ می‌گذرد و در ادامه مسیر بعد از طی دشت وسیع میاندوآب به دریاچه ارومیه می‌ریزد.

همه‌ساله با آغاز فصل تابستان شماری از مردم برای فرار از گرما به حاشیه رودخانه ها و سدهای استان رفته و اقدام به شنا کردن در آنها می‌کنند که تعدادی از آنها دچار حادثه شده و غرق می‌شوند.

شاهین‌دژ با ۹۵ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha