۳۱ تیر ۱۴۰۰،‏ ۲۱:۱۷
کد خبرنگار: 2581
کد خبر: 84413181
۰ نفر

برچسب‌ها

آتش جنگل‌های گالیکش مهار شد
تلاش نیروهای منابع طبیعی برای مهار آتش جنگل‌های گالیکش

گنبدکاووس - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت که آتش سوزی در بخشی از جنگل‌های گالیکش در محدوده روستاهای "گوگول بزرگ، بش اویلی و ترجنلی" این شهرستان با تلاش چندین ساعته نیروهای منابع طبیعی و مردم بومی مهار شد و تیم‌های اعزامی همچنان در حال فعالیت برای خاموش کردن کامل آتش هستند.

عبدالرحیم لطفی شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: آتش سوزی در برخی مناطق جنگلی گالیکش از حوالی ساعت ۱۲ امروز شروع شد که علت آن سهل انگاری کشاورزان هنگام آتش زدن کاه و کلش در زمین‌های کشاورزی و سرایت آن به عرصه جنگلی بود. 

وی افزود: نیروهای منابع طبیعی گالیکش بلافاصله با اطلاع از آغاز آتش سوزی به محل اعزام شدند اما با توجه به سخت گذر بودن تردد در منطقه و نیز وزش شدید باد، تیم‌های کمکی از سایر ادارات منابع طبیعی شهرستان‌های همجوار نیز همراه با مردم محلی برای خاموش کردن آتش در محل حضور پیدا کردند.

لطفی اضافه کرد: وزش باد شدید و گرمای هوا در کنار سختی تردد در برخی قسمت‌های درگیر با آتش، سرعت خاموش کردن آن را کُند کرد لذا یک فروند بالگرد آب‌پاش وارد منطقه شد و با هشت سورتی پرواز در مناطق سخت گذر عملیات تخلیه آب را انجام داد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان ادامه داد: با تلاش چند ساعته ۱۱ تیم‌ منابع طبیعی شهرستان‌های شرق گلستان، مردم محلی، نیروهای هلال احمر و بسیج آتش سوزی گالیکش مهار شد.

لطفی افزود: فعالیت تیم‌های امدادی منابع طبیعی گلستان ادامه دارد و آنها تا خاموش کردن کامل آتش در منطقه حضور خواهند داشت. 

وی اظهارداشت: طبق بررسی‌های اولیه حدود ۲۰ هکتار از عرصه جنگلی، تنه خشک درختان و علف‌زارهای شهرستان گالیکش براثر آتش سوزی امروز دچار خسارت شد.

روستای گوگول بزرگ، بش اویلی و ترجنلی از توابع بخش لوه در ۶ کیلومتری پارک ملی گلستان و در فاصله ۲۷ کیلومتری مرکز شهرستان ۶۵ هزار نفری گالیکش قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha