افزون بر ۸۵ هزار شغل در بخش صنعت، معدن و تجارت اصفهان ایجاد شد

اصفهان- ایرنا- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان گفت: در هشت سال گذشته، برای ۸۵ هزار و ۸۵۹ نفر در بخش های مختلف این نهاد اشتغالزایی شده است.

ایرج موفق، روز جمعه در گفت‌ و گو با ایرنا افزود: در دولت تدبیر و امید چهار هزار و ۲۱ پروانه بهره برداری در بخش صنعت استان اصفهان با سرمایه گذاری بالغ بر ۴۱۴ هزار میلیارد  و ۹۱۹ میلیون ریال صادر شد.
به گفته وی، ۶۹ هزار و ۵۲۴ نفر با صدور این تعداد پروانه بهره برداری مشغول به کار شدند.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان با بیان اینکه در این مدت ۹ هزار و ۷۹ جواز تاسیس صنعتی برای سرمایه‌گذاری در حوزه صنعت این استان صادر شده است، افزود:  اجرای طرح‌های مرتبط با این تعداد جواز صنعتی صادر شده در استان به ۸۹۸ هزار و ۷۵۸ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری نیاز دارد که اشتغالزایی جوازهای صنعتی در این مدت ۲۲۴ هزار و ۵۵۴ نفر پیش‌بینی شده است.

وی افزود: سه هزار و ۱۶۱ فقره معافیت گمرکی به ارزش بیش از یک هزار و ۶۸۴ میلیارد دلار برای تولیدکنندگان و صنعتگران استان برای واردات ماشین‌آلات در هشت سال گذشته صادر شده است.
موفق اضافه کرد: معافیت گمرکی واردات مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی موضوع ماده ۱۲۱ قانون امور گمرکی نیز در این مدت به تعداد ۲۴۵ فقره به ارزش ۶۵ میلیارد و ۹۴ میلیون دلار صادر شده است.  
وی بیان کرد: در هشت سال گذشته تعداد ۳۸۸ فقره پروانه بهره برداری با حجم سرمایه گذاری ۲ هزار و ۹۱۱ میلیارد ریال در بخش معدن استان صادر شده است که با صدور این تعداد پروانه برای ۲ هزار و ۶۹۶ نفر در بخش معدن استان فرصت شغلی جدید ایجاد شده است.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان با بیان اینکه در این مدت ۹ هزار و ۴۸۷ مجوز معدن در استان صادر شده است، افزود: از این تعداد مجوز معدن، ۳۴۰ فقره پروانه اکتشاف، ۲۳۳ فقره گواهی کشف و ۳۸۸ فقره پروانه بهره برداری بوده است.

به گزارش ایرنا، اصفهان با بیش از پنج میلیون نفر جمعیت، بیش از ۹ هزار واحد تولیدی کوچک و بزرگ با سرمایه ۲۲۱ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۲۶۳ هزار نفر، حدود ۸۴۰ معدن در حال بهره‌برداری با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال و حدود ۲۰۰ هزار واحد صنفی، صنعتی‌ترین استان کشور بشمار می‌آید.

سهم اصفهان در صنعت کشور ۱۱ درصد، سرمایه‌گذاری ۱۰ درصد و اشتغال صنعتی ۸ درصد و رُتبه این استان در طرح‌های نیمه‌تمام صنعتی و تعداد معادن اول و از نظر ذخایر معدنی، دوم است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha