داوطلبان رشته‌های علوم پزشکی به یاری هموطنان خود بشتابند

تهران- ایرنا- دفتر امور داوطلبان دانشگاه علوم پزشکی تهران در پی موج پنجم کرونا از داوطلبان رشته های علوم پزشکی برای یاری‌رسانی در بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی تهران دعوت کرد.

به گزارش روز پنج شنبه ایرنا از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر خورشید وسکویی عضو هیئت رئیسه و مشاور رئیس دانشگاه در امور بانوان گفت: با توجه به قرار گرفتن در پیک پنجم کرونا، کادر درمان خسته هستند. به همین دلیل از همه داوطلبان از جمله پزشک، پرستار، کارشناس بیهوشی، کارشناس اتاق عمل و کمک پرستار دعوت می شود تا به یاری هموطنان خود بشتابند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین دانشجویان رشته های یادشده که تمایل به فعالیت داوطلبانه در شرایط فعلی را دارند نیز می توانند اعلام آمادگی کنند. 

به گزارش وبدا، از دیروز تا امروز ۳۱ تیرماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۰ هزار و ۳۱۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۲۸۷ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به سه میلیون و ۶۲۳ هزار و ۸۴۰ نفر رسید.

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۲۶ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۸۸ هزار و ۶۳ نفر رسید و همچنین چهار هزار و ۶۲۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند و تا کنون ۲۵ میلیون و ۳۳۲ هزار و ۸۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

گفتنی است در حال حاضر ۲۳۲ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۱۷ شهر در وضعیت نارنجی، ۹۹ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha