۱۱.۵ درصد جمعیت چهارمحال و بختیاری تاکنون در برابر کرونا واکسینه شدند

شهرکرد- ایرنا- رییس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری با اشاره به استمرار واکسیناسیون کرونا در استان گفت: تاکنون ۱۱.۵ درصد از جمعیت ۶۸۵ هزار نفری بالای ۱۸ سال استان واکسن کرونا دریافت کردند.

سید راشد جزایری روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، استقبال گروه‌ سنی بالای ۶۰ استان از طرح واکسیناسیون کرونا را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: در روزهای اخیر مراجعه این افراد به مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا از افزایش بالایی برخوردار شده است.

وی تصریح کرد: تاکنون ۱۰۵ هزار دوز واکسن کرونا در استان تزریق شده است و مشکلی در خصوص تناسب بین تعداد واکسن‌ و متقاضیان وجود ندارد.

جزایری با اشاره به آغاز تزریق واکسن «کوبرکت» در استان طی روزهای اخیر، اظهار داشت: هم‌اینک در استان در یک مرکز تجمعی این واکسن توزیع می‌شود و به زودی در تمامی مراکز امکان تزریق این نوع واکسن فراهم می‌شود.

رییس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری با اشاره به فعالیت ۱۲ مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در استان، خاطر نشان کرد: هر یک از این مراکز به اندازه چهار مرکز و چهار تیم واکسیناسیون خدمات‌رسانی می‌کند.

جزایری با تاکید بر اینکه افراد بالای ۶۰ سال برای دریافت واکسن باید در سامانه salamat.gov.ir ثبت‌نام کنند، افزود: این افراد پس از ثبت‌نام و دریافت پیامک می‌توانند به مراکز تجمیعی مراجعه کنند تا از این طریق از بی‌نظمی و معطلی مراجعه‌کنندگان جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه افراد پس از واکسینه شدن نیز باید پروتکل‌های بهداشتی را به طور کامل رعایت کنند، اظهار داشت: زمانی می‌توانیم به شرایط عادی در جامعه بازگردیم که بیش از ۷۰ درصد افراد جامعه واکسینه شوند از همین رو تا آن زمان تمامی افراد چه افرادی که واکسینه شده و چه سایرین باید در رعایت پروتکل‌های بهداشتی جدیت لازم را به کار گیرند.

جزایری به افراد واکسینه شده توصیه کرد تا پس از دریافت واکسن کرونا از مایعات فراوان استفاده کنند تا در صورت ضعف و بی‌حالی برای آنها مشکلی ایجاد نشود.

به گزارش ایرنا، بنا بر اعلام دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، از ابتدای شیوع کرونا تاکنون از ۱۵۳ هزار و ۸۴۶ بیمار مشکوک به کرونا نمونه‌گیری شده است که بر اساس آن ۵۱ هزار و ۷۳۲ نفر مبتلای به این ویروس در استان شناسایی شده است.

هم‌اینک شهرستان‌های شهرکرد، بروجن و فارسان در وضعیت قرمز( خیلی پرخطر)، شهرستان‌های لردگان، اردل، کیار در وضعیت در وضعیت نارنجی (پرخطر) و شهرستان‌های کوهرنگ، خانمیرزا، بن و سامان در وضعیت زرد (خطر متوسط) شیوع کرونا قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha