کارشناس تنیس روی میز: «نیما» با خوش شانسی به «درینخال» برخورد کرد

تهران-ایرنا- عضو فدراسیون جهانی تنیس روی میز معتقد است «نیما عالمیان» با خوش شانسی به «پل درینخال» برخورد کرده و چنانچه آماده باشد پیروزی مقابل نماینده انگلیس برای او غیر ممکن نیست.

به گزارش ایرنا، آیین قرعه‌کشی رقابت‌های تنیس روی میز بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو چهارشنبه شب برگزار شد و نیما تنها نماینده پینگ پنگ ایران در این بازی‌ها در نخستین بازی با درینکخال نماینده انگلیس مصاف خواهد کرد.

درینخال ۳۱ ساله است و سال‌هاست در تیم ملی انگلیس حضور دارد. آخرین رتبه جهانی این ورزشکار در تنیس روی میز ۵۵ است و در هنگام قرعه‌کشی المپیک او در سید ۳۵ قرار داشت.

درینخال به صورت مستقیم سهیمه این بازی‌ها را کسب نکرده و با انصراف «سامسونوف» نماینده بلاروس، فرصت شرکت در المپیک را بدست آورد.

در نقطه مقابل نیما قرار دارد او ۲۹ ساله است و در آخرین رده‌بندی بهترین‌های فدراسیون جهانی رتبه ۱۲۳ را در تصاحب خود دارد. نماینده ایران در بازی‌های المپیک هنگام برگزاری قرعه‌کشی در سید ۵۱ قرار گرفت.

«پیمان ابوالحسنی» عضو فدراسیون جهانی تنیس روی میز در گفت و گو با ایرنا با اشاره به رتبه هر ۲ ورزشکار و جایگاه‌شان در جدول این رقابت‌ها اظهار داشت: افزود: تنیس روی میز رشته‌ای است که رتبه جهانی ورزشکار در آن اهمیت زیادی دارد اما همیشه این تفاوت‌ها دلیل اصلی برای پیروزی و یا شکست برابر ورزشکار دیگر نیست. البته در این جا باید عنوان کرد شکست نفرات اول تا بیست و پنجم به هیچ وجه کار ساده‌ای نیست و پیروزی برابر آنان بسیار دشوار و سخت است و اگر نیما بتواند این کار را انجام دهد به یک پدیده تبدیل خواهد شد.

وی افزود: نزدیکی رتبه جهانی ورزشکاران در این رشته به معنای شانس مساوی برای پیروزی هر کدام بر دیگری است از این رو معتقدم حداقل شانس نیما برای برتری در نخستین بازی خود  ۴۰ به ۶۰ است.

عضو فدراسیون جهانی تنیس روی میز اضافه کرد:  از رتبه جهانی که بگذریم، دومین دلیل اصلی برای کسب پیروزی در این رشته به مساله روحی و ذهنی ورزشکار بر می‌گردد و ورزشکار برای داشتن روحیه لازم باید با کادر فنی هماهنگی زیاد داشته باشد. همچنین چگونگی تمرینات آماده‌سازی در روز مسابقه به او برای پیروز شدن بسیار کمک خواهد کرد. افزون بر این ورزشکار پیش از شرکت در مسابقاتی مانند بازی‌های المپیک با رقبای به نام و بزرگ بازی کرده و از هر نظر برای مسابقات آماده شده باشد.

نیما برای تحقق ادعای کسب ۳ پیروزی در المپیک شانس کمی دارد

نیما پیش از اعزام به توکیو در گفت و گویی اعلام کرده است، در المپیک ۲۰۲۰ توکیو از رکورد ۲ پیروزی برادرش «نوشاد» در المپیک ۲۰۱۲ لندن عبور خواهد کرد. ابوالحسنی در این باره و اینکه آیا این ادعا محقق خواهد شد یا خیر، عنوان کرد: همانطور که در جدول مشخص است نیما برای ورود به جدول اصلی ۳۲ نفره باید ۲ بازی انجام دهد. او درصورت عبور از درینخال باید با «روبرت گاردوس» از اتریش که در آخرین رده‌بندی جهانی عنوان ۲۵ را در اختیار دارد بازی کند و در صورت برتری برابر این ورزشکار با «جانگ ووجین» ورزشکار کره‌جنوبی و دارای رتبه ۱۲ دیدار کند.

به گفته وی، او در صورت پیروزی در این بازی به احتمال بسیار زیاد با «هوگو گالدرانو» برزیلی دارنده رتبه ۶  فدراسیون جهانی تنیس روی میز دیدار خواهد کرد.

کارشناس تنیس روی میز ادامه داد: با توجه به آنچه که از شاخص‌های پیروزی در تنیس روی میز عنوان شد و مسیر حرکت نیما در المپیک ۲۰۲۰  به طور حتم تحقق ادعای این ورزشکار یعنی کسب ۳ پیروزی در این بازی‌ها ماموریتی سخت و دشوار است اما از آنجا که هیچ چیزی محال نیست شاید او بتواند ادعای خود را ثابت کند.

این کارشناس در عین حال ادامه داد: البته که در ورزش باید واقع بین بود از این رو تاکید می‌کنم چنانچه نیما رتبه مناسب‌تری در این رشته داشت به طور حتم در جایگاه مناسب‌تری از جدول رده‌بندی مسابقات قرار می‌گرفت. بنا براین چنانچه بگوییم او شانس کمی برای تحقق این رویا دارد به گزاف سخن نگفته‌ایم.

نیما حرفه‌ای است 

یکی از دغدغه‌های کارشناسان تنیس روی میز، هماهنگی سرمربی با بازیکنان تیم ملی است با توجه به اینکه «جمیل لطف‌الله نسبی» سرمربی تیم ملی به قدر کافی در کنار ملی پوشان نیست این موضوع نگرانی‌ها را بیشتر کرده است. معتقدم سرمربی تیم ملی باید کنار بازیکنان تیم ملی باشد تا آنان را بهتر بشناسد.

وی افزود: روزگاری «فواد کاسب» سرمربی تیم ملی تنیس روی میز بود او همواره بازیکنانش را همراهی و به درستی آنان را می‌شناخت و می‌گفت من به قدری به بازیکنانم نزدیک هستم که حتی می‌دانم در چه زمانی از روز حوصله بازی کردن ندارند.

بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۲۰ توکیو  که سی و دومین دوره این بازی‌هاست به دلیل شیوع کرونا ویروس با تعویق یک ساله روبه رو شد. این مسابقات از اول تا هفدهم مرداد ماه سال جاری (۲۳ جولای تا ۸ آگوست ۲۰۲۱) در پایتخت ژاپن برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha