رژه بین المللی نیروی دریایی روسیه امسال بدون حضور مردم برگزار می شود

مسکو - ایرنا - رژه اصلی نیروی دریایی روسیه در شهرهای سن پترزبورگ و کرونشتات که قرار است با حضور ولادیمیر پوتین و یگان های نظامی چند کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران برگزار شود به دلیل اوضاع همه گیری کرونا، حضور مردم برای تماشای آن ممنوع شده است.

به گزارش ایرنا از مسکو؛ مقامات محلی سنت پترزبورگ اعلام کردند که حضور مردم برای تماشای رژه امسال در ۲۵ جولای (سوم مرداد) ممنوع شده است.

پیشتر یمیتری پسکوف سخنگوی مطبوعاتی رئیس جمهور روسیه  گفته بود که ولادیمیر پوتین در رژه نیروی دریایی ارتش شرکت خواهد کرد.

سرگئی شایگو وزیر دفاع روسیه گفت که رژه امسال که پنجمین رژه نیروی دریایی روسیه در تاریخ معاصر این کشور (۳۰ سال پس از فروپاشی شوروی) است در  سیصد و بیست و پنجمین سالروز تاسیس ناوگان نظامی روسیه برگزار می شود.  

اوی علام کرد ناوها و ناوچه های چند کشور از جمله ایران در رژه روز نیروی دریایی روسیه شرکت خواهند کرد.  

وی با بیان اینکه در این رژه ۵۴ کشتی جنگی شرکت می کنند، اظهار داشت: این ناوها از روسیه و چند کشور از جمله ایران، هند و پاکستان دیگر خواهند بود و رژه امسال در مقایسه با رژه های سالهای قبل روز نیروی دریایی روسیه بزرگترین رژه خواهد بود.

به گفته شایگو، در این رژه دهها کشتی جنگی ازجمله ناوچه هایی از ایران، هند و پاکستان شرکت می کنند و در مجموع چهار هزار پرسنل نظامی در آن شرکت خواهند کرد.  

به گزارش ایرنا سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو پیشتر اعلام کرده بود: دریادار خانزادی فرمانده نیروی دریایی راهبردی کشورمان در راس هیاتی نظامی به همراه کاظم جلالی سفیر کشورمان در فدراسیون روسیه در مراسم  رژه نیروی دریایی ارتش روسیه سوم مرداد  در سنت پترزبورگ شرکت خواهند کرد.

براساس این گزارش دریادار خانزادی در حاشیه این مراسم با مقامات عالی رتبه نظامی و دفاعی  روسیه و و همتایان خود از کشورهای شرکت کننده دیدار و ملاقات خواهد داشت.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha