۳۰ تیر ۱۴۰۰،‏ ۲۰:۰۲
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 84412535
۰ نفر

برچسب‌ها

اقامه نماز عید سعید قربان درمرکز اسلامی انگلیس

لندن - ایرنا - مراسم اقامه نماز عید سعید قربان روز دوشنبه در محل مرکز اسلامی انگلیس در لندن، با حضور شمار زیادی از مسلمانان ساکن این شهر، به امامت حجت الاسلام والمسلمین سید عباس عابدی برگزار شد.

به گزارش ایرنا،  این فریضه دینی با حضور مسلمانان از کشورهای مختلف برپا شد. حجت الاسلام و المسلمین عابدی در خطبه‌های پس از نماز عید قربان، آغاز ایام الله دهه مبارک ولایت و امامت که مزیّن به عید سعید قربان، جشن رهائی از اسارت نفس و شکوفائی ایمان است را به مسلمانان تبریک گفت.

خطیب نماز عیدقربان در خطبه نخست به زبان عربی بیان کرد: بر اساس آیه شریف قرآن، قد افلح من زکاها؛  رستگار کسی است که نفس خود را از گناهان تزکیه کند. وی با اشاره به داستان حضرت ابراهیم و اسماعیل (ع) اظهار داشت: ایثار و گذشت این دو پیامبر برای هر مسلمانی نماد و الگو است.

حجت الاسلام و المسلمین عابدی در خطبه دوم نماز که به زبان انگلیسی و فارسی سخنرانی کرد ادامه داد: اگر بخواهیم روز عید قربان را جشن بگیرم و عید ما باشد مراحل دارد که دوری از گناه، غافل نشدن از خدا، دلجویی از کسانی که از ما ناراحتند، زیارت اهل قبور و کمک به مستمندان پنج عمل صالح و از جمله مراتب آن به شمار می‌رود.

مرکز اسلامی انگلیس از دوشنبه گذشته که عمده محدودیت‌های کرونایی در این کشور برداشته شد، برنامه‌های خود را به صورت حضوری از سرگرفته است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha