تیرانداز انگلیسی به دلیل کرونا المپیک را از دست داد

تهران - تیرانداز المپیکی انگلیس و یکی از بخت‌های کسب مدال این کشور به دلیل ابتلا به ویروس کرونا شانس حضور در المپیک توکیو را از دست داد.

 آمبر هیل تیرانداز المپیکی انگلیسی به دلیل مثبت شدن تست کرونایش، حضور در این بازی ها را از دست داد تا این کشور یکی از شانس های مدال خود را از دست بدهد. با توجه به زمان باقی مانده تا شروع رقابت‌های تیراندازی، انگلستان فرصت جایگزین کردن ورزشکار دیگری را به جای آمبر هیل ندارد. 

این تیرانداز انگلیسی در جام جهانی به مدال نقره دست یافته و در المپیک ریو نیز موفق به حضور در بازی های المپیک شده بود. وی پس از مثبت شدن آزمایش کرونای خود در گفت و گو با رسانه های انگلیس گفت: قرار بود در مسابقات مقدماتی شرکت کنم اما این خبر همه چیز را به ویرانه تبدیل کرد. هیچ کلمه ای برای توصیف احساس من در حال حاضر وجود ندارد. پس از ۵ سال تمرین و آماده‌سازی الان خیلی ناراحت هستم.

کمیته المپیک انگلیس نیز ضمن تایید این خبر  این خبر را تایید اعلام کرد که هیچ ورزشکاری جایگزین آمبر هیل نخواهد شد. گفتنی است آزمایش این ورزشکار ۲۳ ساله مثبت اعلام شد و او مجبور به کناره گیری از بازی های المپیک توکیو شد.

با تعویق یک ساله المپیک ۲۰۲۰ توکیو به دلیل شیوع ویروس کرونا، این تورنمنت از ۲۳ جولای تا ۸ آگوست ۲۰۲۱، (اول تا ۱۷ مردادماه ۱۴۰۰) و پارالمپیک نیز از ۲۴ آگوست تا پنجم سپتامبر ۲۰۲۱ (دوم تا چهاردهم شهریورماه ۱۴۰۰) در پایتخت ژاپن برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha