چهار شهر زنجان در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفتند

زنجان - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: بر اساس آخرین رنگ بندی اعلام شده چهار شهر زنجان، خدابنده، خرمدره، ابهر در وضعتی کرونایی قرار گرفتند و چهار شهر دیگر سلطانیه، ماهنشان، ایجرود و طارم در وضعیت رنگ زرد کرونایی هستند.

دکتر پرویز قزلباش روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: در زمان حاضر روند بیماری کووید-۱۹ در استان همانند کل کشور، هم در بخش سرپایی هم در بخش بستری افزایشی است.
 
وی، با اشاره به وجود ۲۱۲ تا ۲۱۵ بیمار کرونایی طی چند روز گذشته در استان اضافه کرد: هفته‌های گذشته حدود ۱۵۰ بیمار کرونایی به طور ثابت در بیمارستان های استان بستری بودند و هم اکنون نسبت به هفته قبل، افزایش حداقل ۷۰ درصدی به وقوع پیوسته  است.

 به گفته قزلباش این افزایش هشداری برای درگیری موج پنجم کرونایی استان، در روزها و هفته‌های آتی است و بر این مبنا عموم مردم باید همچنان پروتکلهای بهداشتی را مورد توجه قرار دهند. 
 
 این مسوول، با بیان اینکه میزان اشغال تخت کرونا در استان ۲۶.۵ درصد است ادامه داد: طی چند روز گذشته شیب ملایم افزایش بستری ها به وقوع پیوسته است و تضمینی نیست که این روند به این شکل ادامه یابد.
 
وی اظهار داشت: با توجه به اینکه موج پنجم کرونا در استان‌های دیگر با شدت تند و با سرعت درحال انتشار است، انتظار بر این است که در روزهای آتی در استان هم شاهد شیب تند بیماری باشیم.
 
رییس دانشگاه علوم ‌پزشکی استان زنجان گفت: از زمان شیوع کرونا تا کنون در بخش سرپایی بیش از ۳۶۲ هزار نفر در بستری ۲۷ هزارو ۵۲۳ نفر تحت آزمایش قرار گرفتند و در مجموع ۹۴ هزارو ۸۸۷ نفر بیمار مثبت شناسایی شده است.
 
به گفته دکتر قزلباش آزمایش پی سی آر گردش ویروس در جامعه را نشان می‌دهد و در این خصوص این مساله در شهرستان ابهر بالا بوده و روند افزایشی بستری نیز تدریجی است و خرمدره نیز همانند شهرستان ابهر در یک مسیر حرکت دارد و این میزان در زنجان و سایر شهرستان‌ها هم افزایشی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha